Przejdź do treści głównej

Białystok. III Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2017-10-31, 11:22
archiwalne
III Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych „Seniorzy w działaniu” odbędzie się 9 listopada 2017 w sali konferencyjnej nr 115 Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego przy ul. Wyszyńskiego 1 w Białymstoku. W tym roku hasło Forum to: „Seniorzy w działaniu”. Uczestnicy będą mogli posłuchać ekspertów - praktyków, poznać się wzajemnie, nawiązać kontakty, wymienić doświadczeniami.

Podczas Forum zaprezentowane zostaną m.in. przykłady aktywności osób starszych np. regionalny portal podlaskisenior.pl w projekcie Stowarzyszenia Szukamy Polski „Podlascy seniorzy wpływamy na zmiany” oraz efekty projektu Fundacji Soclab ”Rady Seniorów w działaniu” wspierającego istniejące i powstające Rady w naszym regionie. Na konferencji poznamy też założenia powstającej Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego oraz usługi dla seniorów w e-urzędzie.

Będą też prelekcje gości z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA o innowacjach społecznych dedykowanych osobom starszych, z lubelskiej „fundacji tu obok” na temat włączania starszych mieszkańców Lublina w sprawy miasta czy też modelowy przykład Miejskiej Rady Seniorów w Legionowie. Będą też przedstawione praktyki europejskie: holenderski portal dla seniorów SeniorWeb w Utrechcie, psychologiczne aspekty aktywizacji i edukacji osób starszych – doświadczenia władz lokalnych w Porto w Portugalii oraz alternatywne formy aktywizacji i edukacji seniorów realizowane na Bułgarskim Uniwersytecie w Sofii.

Konferencja odbędzie się w godz. 10.00 – 16.00 w sali 115 UMWP; jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych seniorów i organizacji działających na rzecz osób starszych a udział w niej jest bezpłatny. Zgłoszenie na Forum, zawierające imię i nazwisko oraz nazwę organizacji/instytucji należy przesłać drogą elektroniczną na adres: lub telefonicznie pod numerami telefonów: +48 604 627 744 lub +48731205213 do dnia 3.11.2017 r.

Informacje o konferencji można znaleźć na stronie internetowej www.podlaskisenior.pl oraz www.soclab.org.pl

Organizatorami Forum są: Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”, Stowarzyszenie Szukamy Polski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ROPS w Białymstoku: Forum

 


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku
Data wydarzenia: 2017-11-09
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • partycypacja
  • polityka społeczna
  • seniorzy