Przejdź do treści głównej

Jędrzejówka. Leć głosie po rosie. Konkurs wykonania tradycyjnych pieśni z Roztocza Gorajskiego

autor(ka): Krzysztof Gorczyca
2017-11-03, 15:21
archiwalne
Koncert konkursowy odbędzie się 12 listopada 2017 w Jędrzejówce (gm. Goraj) Do udziału zachęcamy młodych śpiewaków i śpiewaczki, zarówno mieszkańców Roztocza, jak i innych regionów. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 10 listopada.

Gminny Ośrodek Kultury w Goraju oraz Towarzystwo dla Natury i Człowieka zapraszają do udziału w konkursie wykonania tradycyjnych pieśni z Roztocza Gorajskiego "Leć głosie po rosie"

Koncert konkursowy odbędzie się 12 listopada 2017 w Jędrzejówce (gm. Goraj)

Do udziału zachęcamy młodych śpiewaków i śpiewaczki, zarówno mieszkańców Roztocza, jak i innych regionów.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 10 listopada.

Przed zgłoszeniem prosimy zapoznać się z informacjami szzcególowymi i zasadami konkursu dosstępnymi na stronie www.konkurs.muzykaroztocza.pl

Udział w konkursie polega na wykonaniu podczas koncertu konkursowego w dniu 12 listopada 2017 jednej lub dwu tradycyjnych pieśni ludowych z Roztocza Gorajskiego (terenu gmin Goraj, Frampol, Radecznica, Turobin, Chrzanów, Dzwola). Przez „tradycyjne pieśni ludowe” rozumiemy utwory miejscowego pochodzenia lub tradycyjnie wykonywane na tym terenie pieśni pochodzące z wiejskiej tradycji, lokalnego przekazu międzypokoleniowego. Pieśni wykonywane będą bez akompaniamentu i bez podkładu muzycznego.

Przyjmowane będą zarówno zgłoszenia indywidualne, jak i grupowe (maksymalnie do 4 osób).

Uczestnicy do zaprezentowania wybiorą jedną lub dwie pieśni spośród:
- przykładowych nagrań archiwalnych udostępnionych wcześniej przez organizatora na stronie internetowej konkursu www.konkurs.muzykaroztocza.pl - pozyskanych/nauczonych samodzielnie od wiejskich wykonawców z regionu – z przekazu rodzinnego, poznanych przez kontakt z lokalnymi śpiewakami starszego pokolenia - opublikowanych w wydawnictwach płytowych lub książkowych, a także pochodzących z archiwów placówek naukowych i instytucji kultury (podpowiedzi poniżej).

Przedmiotem oceny, oprócz walorów artystycznych wykonania, będzie zgodność stylu z miejscową tradycją, a w przypadku repertuaru spoza zestawu propozycji przedstawionych przez organizatorów również sam repertuar, jego oryginalności i autentyczność. Prezentacje konkursowe oceniać będzie jury, którego skład wyłoniony został spośród badaczy i praktyków folkloru muzycznego regionu oraz wybitnych wykonawców starszego pokolenia.

NAGRODY:

Fajne, choć raczej skromne ;-)

- trzydniowy pobyt w Łubianowym Wzgórzu w Nałęczowie

- profesjonalna sesja zdjęciowa w studio Zawojska w Biłgoraju

- talony na gorajską pizzę

- designerskie fanty poduszki, pościel, parasolki i in

- wydawnictwa płytowe i książkowe

Koncert konkursowy odbędzie się dnia 12 listopada 2017 o godz. 16.00 w remizie OSP w Jędrzejówce (gm. Goraj) Po koncercie zapraszamy na potańcówkę przy starodawnej muzyce z regionu. Organizatorzy festiwalu nie zapewniają uczestnikom noclegu, wyżywienia ani zwrotu kosztów dojazdu.

Proponowane źrółdła repertuaru, formularz zgłoszeniowy i szczególowe informacje na stronie www.konkurs.muzykaroztocza.pl


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: MuzykaRoztocza,pl
Miejsce: Remiza OSP w Jędrzejówce , 23-450 Jędrzejówka, woj. lubelskie
Data wydarzenia: 2017-11-12
Organizator:

Towarzystwo dla Natury i Człowieka

Adres:

Głęboka 8a, 20-612 Lublin, woj. LU

Tel.:

81 743 71 04

E-mail:

towarzystwo@ekolublin.pl

Www:

http://www.ekolublin.pl/tdnicz 

Organizator:

Gminny Ośrodek Kultury w Goraju

Adres:

Frampolska 23, 23-450 Goraj, woj. lubelskie

Tel.:

84 685 80 43

Faks:

84 685 80 43

E-mail:

gok_goraj@op.pl

Www:

http://www.gok-goraj.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • sztuka
  • tradycja