Przejdź do treści głównej

Konkurs "Izby Pamięci - restart"

autor(ka): Ewa Rżysko
2017-11-14, 09:37
archiwalne
Nowoczesne, multimedialne muzeum w Twojej szkole? "Izby pamięci - restart" to konkurs dla szkół na modernizację lub aranżację szkolnych izby pamięci. Fundacja wyłoni 3 szkoły, które wezmą udział w pilotażowym projekcie. Na zgłoszenia czekamy do 21 listopada - fundacja@pgzsa.pl.

Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaprasza do udziału w konkursie „Izby Pamięci – restart”. Ideą konkursu jest zmiana myślenia o izbach pamięci poprzez zaprojektowanie izb wzorujących się na nowoczesnych ekspozycjach muzealnych. Atrakcyjny wizualnie wygląd, interaktywny charakter prezentowanych treści i eksponatów ma służyć przede wszystkim wzbudzeniu wśród młodego pokolenia zainteresowania historią. Chcemy, aby izby stały się inspiracją do głębszego poznania dziejów naszego kraju.

Konkurs skierowany jest do szkół, które posiadają lub planują stworzyć na swoim terenie izbę pamięci. W szczególny sposób zachęcamy do udziału w konkursie izby, których patronem jest żołnierz, formacja wojskowa lub inny podmiot walczący o niepodległy byt naszej Ojczyzny. Aby wziąć udział w konkursie należy do 21 listopada wysłać na adres mailowy Fundacji () list motywacyjny, zawierający poniższe informacje:

  • Krótki opis historii izby wraz z uzasadnieniem wyboru patrona – obecnie działającej izby lub planowanej
  • Opis techniczny pomieszczenia – wymiary, układ sali, stan techniczny (wymagany jest dobry stan techniczny, nie może być to pomieszczenie wymagające gruntownego remontu)
  • Informację o dokumentach, rekwizytach, materiałach do tej pory zgromadzonych w izbie

Spośród nadesłanych zgłoszeń, Komisja Konkursowa wyłoni trzy szkoły, które wezmą udział w pilotażowym projekcie. Każda ze szkół we współpracy z profesjonalnymi projektantami przeprowadzi warsztaty edukacyjne dla uczniów dotyczące projektowania wnętrz muzealnych, pozyskiwania i prezentowania treści historycznych, ekspozycji. Projektanci po zebraniu materiałów oraz wizji lokalnej na miejscu, opracują koncepcję modernizacji izby. Projekty będą konsultowane z poszczególnymi szkołami, a po uzyskaniu akceptacji Fundacja sfinansuje realizację projektu.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z panią Ewą Rżysko – mailowo lub pod numerem telefonu: 48 726 203 581. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja PGZ
Data wydarzenia: od 2017-11-14 do 2017-11-21
Organizator:

Fundacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Adres:

Nowy Świat 4a , 00-497 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

+48726203581

E-mail:

ewa.rzysko@pgzsa.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja kulturalna
  • historia
  • kultura