Przejdź do treści głównej

Dolnośląski Festiwal Młodego Widza w Sokołowsku

autor(ka): Organizatorzy
2017-11-14, 13:18
archiwalne
W środę, 15 listopada rozpoczyna się Dolnośląski Festiwal Młodego Widza w Sokołowsku! W programie wydarzenia organizatorzy przewidzieli warsztaty dotyczące filmu oraz pokazy krótkiego metrażu.

W ramach Festiwalu zaplanowano konkurs na recenzję filmową przeznaczony dla uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Przyjmowanie zgłoszeń zostało już zakończone, a rozstrzygnięcie nastąpi podczas wydarzenia.

Co jeszcze czeka na uczestników? Dolnośląski Festiwal Młodego Widza ma dwa główne założenia. Chodzi w nim przede wszystkim o edukację młodzieży w dziedzinie filmu, ale też o budowanie poczucia wspólnoty regionalnej i dumy ze swojego miejsca zamieszkania. W Festiwalu uczestniczy młodzież z sześciu szkół ponadpodstawowych z powiatu wałbrzyskiego: I, II, III i IV Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze i Publiczne Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie. W ramach całego cyklu warsztatowego odbywają się spotkania edukacyjne, projekcje filmów autorstwa młodych twórców, wywodzących się z Dolnego Śląska, warsztaty krytyki filmowej, a w ramach doskonalenia umiejętności analizy i oceny filmu, uczestnicy festiwalu wybierają – posiłkując się rozmową – najciekawszą swoim zdaniem propozycję.

Młodzież biorąca udział w imprezie spotka się ze wspaniałymi prowadzącymi, w tym samym czasie funkcjonować będzie po kilku grup warsztatowych. Wszystkie rozmowy o filmach poprowadzi Lech Moliński – programer i kierownik Kinoteatru Zdrowie Sokołowsko, wiceprezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych: w Świdnicy i Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM. Warsztat podstaw krytyki filmowej poprowadzi dla części uczestników dr Dawid Junke, filmoznawca z Instytutu Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, ekspert w zakresie popkultury; a dla reszty dr Piotr Pławuszewski, filmoznawca z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, ekspert od filmu dokumentalnego, autor książki „Po swojemu. Kino Władysława Ślesickiego”. Ponadto trójka świetnych prowadzących zajmie się warsztatami realizacji filmowej, wszyscy są związani na stałe z Dolnym Śląskiem. Będą to: Jakub Gryzowski – lider Klubu Realizatorów Filmowych, który działa przy Ośrodku Działań Artystycznych „Firlej”, członek amatorskiej grupy filmowej „Hafciarka”; Marcin Pławnicki – realizator filmów sportowych, reklamowych, współpracownik firm producenckich Centrala Film i Media Brigade, a także Artur Pilarczyk – reżyser i scenarzysta filmowy, autor pełnometrażowego filmu „Teraz i zawsze”, aktualnie uczy się w Szkole Wajdy.

Na pierwszą edycję Dolnośląskiego Festiwalu Młodego Widza zapraszają Europejska Fundacja Edukacji Audiowizualnej Disce i Sokołowsko Laboratorium Kultury. Partnerem jest Sołectwo Sokołowsko. Wydarzenie odbędzie się w dwóch odsłonach: 15–17 listopada i 8 grudnia 2017 roku w Kinoteatrze Zdrowie w Sokołowsku.


Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: od 2017-11-15 do 2017-11-17
Organizator:

Europejska Fundacja Edukacji Audiowizualnej "Disce"

Adres:

Aleja Piłsudskiego 44, 05-070 Sulejówek, woj. mazowieckie

Tel.:

95 783 17 94

E-mail:

ajkatarasow@gmail.com

Www:

http://www.facebook.com/pages/Europejska-Fundacja-Edukacji-Audiowizualnej-Disce/358129264280865 

Organizator:

Sokołowsko Laboratorium Kultury

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • młodzież
  • sztuka