Przejdź do treści głównej

Debata obywatelska: Polska przyjazna pszczołom

autor(ka): Organizatorzy
2017-11-14, 13:56
archiwalne
Fundacja Greenpeace Polska i Fundacja Pole Dialogu zapraszają do udziału w debacie obywatelskiej "Polska przyjazna pszczołom", która odbędzie się 23 listopada o godz. 17:30 w Domu Innowacji Społecznych. Marzyciele i Rzemieślnicy, ul. Bracka 25, piętro III.

Rejestracja na wydarzenie na stronie: www.adoptujpszczole.pl/debaty

Udział w debacie jest okazją do skonsultowania Narodowej Strategii Ochrony Owadów Zapylających i współtworzenia tego dokumentu, który pozwoli zadbać o polepszenie sytuacji pszczół i dzikich zapylaczy w kraju. Debata obywatelska w strukturze przypomina grę dyskusyjną, podczas której uczestnicy i uczestniczki dyskutują na temat najlepszych rozwiązań dotyczących ochrony pszczół i owadów zapylających w Polsce.

PROGRAM DEBATY:

17:00 - 17:30 Rejestracja uczestników i uczestniczek

17:30 - 17:45 Przywitanie (Greenpeace Polska, Fundacja Pole Dialogu)

17:45 - 19:30 Debata Obywatelska (dyskusja przy stolikach)

19:30 - 19:55 Przerwa kawowa i poczęstunek

20:00 - 21:00 Podsumowanie dyskusji (Fundacja Pole Dialogu) i panel ekspercki.

Zachęcam do udostępniania informacji o debacie, żeby jak najwięcej mieszkańców Warszawy i okolic dowiedziało się o wydarzeniu i mogło włączyć się aktywnie w działania na rzecz ochrony pszczół i owadów zapylających.

Szczegółowe informacje oraz formularz zapisów na stronie: www.adoptujpszczole.pl/debaty oraz na stronie FB: Zdecyduj o przyszłości pszczół!Debata Obywatelska/Warszawa

Od czterech lat Greenpeace Polska prowadzi działania na rzecz pszczół i innych owadów zapylających. W ramach akcji Adoptuj Pszczołę Greenpeace stara się m.in. przekonywać polityków do podejmowania decyzji korzystnych dla zapylaczy. Działania te przynoszą efekty - Polska kilkukrotnie już udowodniła, że nie zgodzi się na stosowanie szkodliwych dla pszczół pestycydów. Chcemy wprowadzić zmiany systemowe i dlatego rozpoczęliśmy pracę nad dokumentem Narodowa Strategia Ochrony Owadów Zapylających. Do tworzenia Strategii zaprosiliśmy naukowców o dużym dorobku naukowym i niekwestionowanym autorytecie. Chcemy pokazać, że strategia jest naprawdę narodowa i włączyć w jej tworzenie obywateli, dlatego organizujemy debaty, na które zapraszamy - rolników, konsumentów, ogrodników, mieszkańców dużych miast i małych wsi - żeby mieli okazję wypowiedzieć się na temat działań, które mają pomóc zapylaczom.

Organizatorem wydarzenia jest fundacja Greenpeace Polska i fundacja Pole Dialogu.


Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: 2017-11-23
Organizator:

Fundacja Greenpeace Polska

Adres:

Altowa 4, 02-386 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

22 659 84 99

Faks:

22 489 60 64

E-mail:

info.poland@greenpeace.org

Www:

http://www.greenpeace.pl 

Organizator:

Fundacja Pole Dialogu

Adres:

Sady Żoliborskie 15 lok. 30, 01-772 Warszawa-Żoliborz, woj. mazowieckie

Tel.:

737 464 853

E-mail:

kontakt@poledialogu.org.pl

Www:

http://www.poledialogu.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • rolnictwo
  • rośliny
  • zwierzęta