Przejdź do treści głównej

Spotkanie we Wrocławiu: „Z widokiem na budżet dla zmieniającej się Europy”

autor(ka): opr. ue.ngo.pl
2017-11-15, 21:53
archiwalne
Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu „Z Widokiem na Europę”, które odbędzie się 20 listopada 2017 r. o godz. 9:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Spotkanie „Z widokiem na budżet dla zmieniającej się Europy” będzie miało wyjątkowy, warsztatowy charakter.

Budżet Unii Europejskiej zmaga się z trudnym wyzwaniem finansowania coraz większej liczby działań za mniej pieniędzy. Obecnie oczekuje się od Unii, że będzie odgrywała większą rolę w nowych obszarach polityki, takich jak migracja, bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne czy obronność. Europa powinna też zachować swoją wiodącą rolę na arenie międzynarodowej – jako jeden z głównych darczyńców pomocy humanitarnej i rozwojowej oraz lider w walce ze zmianą klimatu. Musi to uczynić przy pomocy budżetu, który po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii zmniejszy się.

Jak UE będzie kontynuować swoją działalność? Czy będzie działać wspólnie, ale w mniejszym zakresie? Czy będzie poruszać się z różną prędkością, czy też będzie działać mniej, lecz skuteczniej? A może będzie podejmować wspólnie wiele więcej wyzwań?

Odpowiedzi na te i inne pytania będą szukać uczestnicy wydarzenia „Z Widokiem na budżet dla zmieniającej się Europy”. Spotkanie zostało zaplanowane w wyjątkowej formule, zakładającej zaangażowanie uczestników, pracę w grupach i prezentacje.

Program spotkania obejmuje cześć teoretyczną oraz pracę w grupach. Uczestnicy wraz z zaproszonymi ekspertami będą wspólnie analizować wyzwania stojące przez budżetem Unii Europejskiej po 2020 roku. Na podstawie informacji uzyskanych w trakcie części teoretycznej i przygotowanych materiałów uczestnicy podzieleni na grupy opracują jedno wybrane zagadnienie. Z pomocą ekspertów będą zastanawiać się, w jaki sposób przeznaczyć pieniądze z budżetu unijnego? Jak powinna wyglądać nowa perspektywa budżetowa?

Po części warsztatowej nastąpi kilkuminutowa prezentacja każdej z grup i podsumowanie spotkania.

W wydarzeniu wezmą udział zaproszeni eksperci:

  • dr Filip Skawiński – Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce,
  • dr Iwo Augustyński – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Spotkanie poprowadzi dr Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, ekspert sieci Team Europe.

Partnerem spotkania jest Centrum Dokumentacji Europejskiej przy Uniwersytecie Ekonomicznym.

Wydarzenie odbędzie się 20 listopada 2017 r. w godz. 9:30–11:30 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu przy ul. Komandorskiej 118/120, w budynku 3W.

Wstęp wolny.


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
Miejsce: Wrocław
Data wydarzenia: 2017-11-20
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • fundusze strukturalne
  • integracja europejska
  • polityka międzynarodowa
  • rozwój regionalny