Przejdź do treści głównej

Toruń. Rowerowa Masa Krytyczna "Rowerzysto - bądź widoczny!"

autor(ka): Stowarzyszenie Rowerowy Toruń
2017-11-17, 10:03
archiwalne
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń zaprasza do udziału w ostatniej w tym roku Rowerowej Masie Krytycznej, która odbędzie się w sobotę, 18 listopada 2017 r. Hasło przewodnie przejazdu: „Rowerzysto - bądź widoczny!”. Rozpoczynamy na Rynku Nowomiejskim o godz. 18:00.

Listopadowy przejazd ma przypomnieć o obowiązku używania oświetlenia rowerowego zwłaszcza w sezonie jesienno – zimowym. Dni w tym okresie są krótkie, szybko zapada zmrok, a rano dłużej jest ciemno. Jadąc rowerem bez żadnego oświetlenia jest się niewidocznym dla innych uczestników ruchu. Dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze i zwiększyć komfort podróży - pamiętajcie białe lub żółte światło z przodu, czerwone z tyłu. Można światełka ustawić w tryb migający, wtedy baterie wystarczą na dłużej, a Was widać będzie jeszcze lepiej! Nie zaszkodzi też wyposażyć rower w naklejki i opaski odblaskowe.

Wspólnym przejazdem pokażmy, że jest dla kogo budować dobrej jakości infrastrukturę rowerową w Toruniu i że rower to całoroczny środek transportu. Niższa temperatura to nie powód aby rezygnować z codziennych dojazdów do szkoły, do pracy, na zajęcia czy na zakupy.

Trasa przejazdu liczyć będzie około 13 km. Szczegóły pod linkiem:https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1nqPejoV8rivHJ5KomPwQePC6VcPk-4zw&ll=53.01919313643836%2C18.634067814023638&z=13

Pamiętajcie o zaproszeniu rodziny i znajomych na wspólny przejazd! Mamy nadzieję, że licznie weźmiecie udział w listopadowej Masie Krytycznej i nie zapomnicie oświetlić rowerów!

Do zobaczenia w sobotę 18 listopada o godzinie 18:00 na Rynku Nowomiejskim!

Więcej informacji na naszej stronie: www.rowerowytorun.pl

ZAPRASZAMY!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie Rowerowy Toruń
Miejsce: Toruń
Data wydarzenia: 2017-11-18
Organizator:

Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

E-mail:

stow@rowerowytorun.com.pl

Www:

http://www.rowerowytorun.com.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • komunikacja, transport
  • rowery