Przejdź do treści głównej

Gdański Tydzień Wolontariatu 2017

autor(ka): Natalia Meszko
2017-11-20, 10:00
archiwalne
Zbliża się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony na całym świecie 5 grudnia. Z tej okazji Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Miasto Gdańsk oraz gdańskie organizacje pozarządowe i instytucje w dn. 2-8 grudnia organizują wielkie święto wolontariuszy – Gdański Tydzień Wolontariatu.

Gdański Tydzień Wolontariatu to święto wszystkich gdańskich wolontariuszy. Organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz różnorodnych wydarzeń i akcji. Aby nabrać sił na udział w bogatym programie tegorocznych obchodów Święta Wolontariuszy, Tydzień zaczniemy już w sobotnie przedpołudnie 2 grudnia sycącym śniadaniem. Wszystkich wolontariuszy i sympatyków zapraszamy 5 grudnia o godz. 10:30 pod Złotą Bramę, skąd ul. Długą przejdzie Parada Gdańskich Wolontariuszy, którą zakończy nadanie Neptunowi tytułu Honorowego Wolontariusza Miasta Gdańska.

Chcąc pokazać światu potencjał i siłę gdańskich wolontariuszy, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Miasto Gdańsk przygotowało konkursy „Aktywni w Mieście” oraz „Ja w Wolontariacie”, które odsłonią przed mieszkańcami Gdańska różnorodność działań, których wolontariusze podejmują się na co dzień.

Nie zabraknie również merytorycznych spotkań i dyskusji. Organizatorzy wolontariatu w gdańskich instytucjach, firmach i organizacjach pozarządowych będą mieli okazję porozmawiać na temat wolontariatu pracowniczego w poniedziałek 4 grudnia, zaś nowych mieszkańców Gdańska organizatorzy zapraszają w czwartek 7 grudnia, gdzie m.in. z udziałem gości z Włoch i Grecji uczestnicy spotkania wspólnie pochylą się nad tematem integracji poprzez wolontariat. We wtorkowe popołudnie organizatorzy zapraszają zaś uczniów, nauczycieli i dyrekcję gdańskich placówek oświatowych do Szkolnej Sfery Wolontariatu.

Mamy również specjalną propozycję dla wolontariuszy 60+ i tych, którzy chcieliby zostać wolontariuszami - w środę 6 grudnia zapraszamy Was do Mobilnych Centrów Wolontariatu Seniorów, gdzie Agnieszka Buczyńska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku i przedstawiciele gdańskich klubów i kół seniora opowiedzą o wolontariacie i zaprezentują przykłady różnorodnych aktywności, w jakie na co dzień angażują się dojrzali Gdańszczanie. Na seniorów czekają też mikołajkowe niespodzianki.

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów będzie Gala Aktywni w Mieście, na której m.in. uhonorowani zostaną najaktywniejsi wolontariusze. Przy tej okazji chcemy też świętować Jubileusz 20-lecia działalności Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Będziemy się również wspólnie bawić, poznawać i integrować na imprezie, która odbędzie się zaraz po Gali w Klubie Parlament.

Szczegółowe informacje nt. poszczególnych wydarzeń oraz program można znaleźć na stronie www.tydzienwolontariatu.gdansk.pl oraz na profilu www.facebook.com/wolontariatgdansk

Gdański Tydzień Wolontariatu realizowany jest w ramach projektu "Promocja i Rozwój Gdańskiego Wolontariatu", dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Gdańska.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
Data wydarzenia: od 2017-12-02 do 2017-12-08
Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Adres:

Plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk, woj. PM

Tel.:

58 772 42 19

E-mail:

kontakt@tydzienwolontariatu.pl

Www:

http://www.tydzienwolontariatu.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • społecznicy
  • wolontariat
  • wolontariusze