Przejdź do treści głównej

Gdański Tydzień Wolontariatu

autor(ka): Natalia Meszko
2017-11-22, 15:48
archiwalne
Zbliża się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony na całym świecie 5 grudnia. Z tej okazji Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Miasto Gdańsk wraz z Partnerami w dniach 2-8 grudnia organizują wielkie święto – Gdański Tydzień Wolontariatu.

Gdański Tydzień Wolontariatu to święto wszystkich gdańskich wolontariuszy. Organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz wydarzeń i akcji. Aby nabrać sił na udział w bogatym programie tegorocznych obchodów Święta Wolontariuszy, Tydzień zaczniemy już w sobotnie przedpołudnie 2 grudnia sycącym śniadaniem. Wszystkich wolontariuszy i sympatyków zapraszamy 5 grudnia o godz. 10:30 pod Złotą Bramę, skąd ul. Długą przejdzie Parada Gdańskich Wolontariuszy, którą zakończy nadanie Neptunowi tytułu Honorowego Wolontariusza Miasta Gdańska.

Chcąc pokazać światu potencjał i siłę gdańskich wolontariuszy, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Miasto Gdańsk przygotowało konkursy „Aktywni w Mieście” oraz „Ja w Wolontariacie”, które odsłonią przed mieszkańcami Gdańska różnorodność działań, których wolontariusze podejmują się na co dzień.

Nie zabraknie również merytorycznych spotkań i dyskusji. Organizatorzy wolontariatu w gdańskich instytucjach, firmach i organizacjach pozarządowych będą mieli okazję porozmawiać na temat wolontariatu pracowniczego w poniedziałek 4 grudnia, we wtorkowe popołudnie zapraszamy uczniów, nauczycieli i dyrekcję gdańskich placówek oświatowych do Szkolnej Sfery Wolontariatu, zaś z nowymi mieszkańcami Gdańska spotkamy się w czwartek 7 grudnia, gdzie m.in. z udziałem gości z Włoch i Grecji uczestnicy spotkania wspólnie pochylą się nad tematem integracji poprzez wolontariat.

Mamy również specjalną propozycję dla wolontariuszy 60+ i tych, którzy chcieliby zostać wolontariuszami - w środę 6 grudnia zapraszamy Was do Mobilnych Centrów Wolontariatu Seniorów, gdzie Agnieszka Buczyńska i przedstawiciele gdańskich klubów i kół seniora opowiedzą o wolontariacie i zaprezentują przykłady różnorodnych aktywności, w jakie na co dzień angażują się dojrzali Gdańszczanie. Na seniorów czekają też mikołajkowe niespodzianki.

Uwieńczeniem tegorocznych obchodów będzie Gala Aktywni w Mieście, na której m.in. uhonorowani zostaną najaktywniejsi wolontariusze. Przy tej okazji chcemy też świętować Jubileusz 20-lecia działalności Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Będziemy się również wspólnie bawić, poznawać i integrować na imprezie, która odbędzie się zaraz po Gali w Klubie Parlament.

W tygodniu poprzedzającym obchody święta wolontariuszy zapraszamy zaś na szkolenia z zakresu animacji, dialogu motywacyjnego i pierwszej pomocy - więcej informacji: http://tydzienwolontariatu.pl/2017/11/20/szkolenia-dla-wolontariuszy/

Szczegółowe informacje nt. poszczególnych wydarzeń oraz program można znaleźć na stronie: www.tydzienwolontariatu.pl oraz na profilu www.facebook.com/wolontariatgdansk

Gdański Tydzień Wolontariatu realizowany jest w ramach projektu "Promocja i Rozwój Gdańskiego Wolontariatu", dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Gdańska.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
Data wydarzenia: od 2017-12-02 do 2017-12-08
Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Adres:

Plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk, woj. PM

Tel.:

58 772 42 17

E-mail:

kontakt@tydzienwolontariatu.pl

Www:

http://www.tydzienwolontariatu.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • społecznicy
  • wolontariat
  • wolontariusze