Przejdź do treści głównej

Gdański Tydzień Wolontariatu 2-8 grudnia 2017

autor(ka): Natalia Meszko
2017-11-27, 09:52
archiwalne
Zbliża się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Regionalne Centrum Wolontariatu i Miasto Gdańsk wraz z Partnerami serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniach, które odbędą się w dn. 2-8 grudnia. Szczegółowy program i opis wydarzeń znajdziecie w załącznikach i na stronie www.tydzienwolontariatu.pl

Poniżej kilka najważniejszych informacji:

1. KONKURS AKTYWNI W MIEŚCIE

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do dn. 30 listopada br. Wnioski nominacyjne można przesłać drogą elektroniczną na adres: lub dostarczyć osobiście do biura Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku: budynek ECS, Plac Solidarności 1, III p., pok. 3.28 (biuro czynne jest od pon. do pt. w godz. 9-17).

Szczegóły konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na: http://tydzienwolontariatu.pl/2017/11/08/aktywni-w-miescie/

Gala, na której wręczone zostaną nagrody, odbędzie się 8 grudnia o godz. 19:00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Zgłoszenia na Galę: https://480416-4.evenea.pl/

---

2. KONKURS JA W WOLONTARIACIE

Mamy też dla Was konkurs fotograficzny. Wystarczy wstawić w wydarzeniu na naszym profilu fb: https://www.facebook.com/events/1670142923056116/ zdjęcie przedstawiające daną osobę/osoby jako wolontariusza/y na terenie Gdańska i zbieraj lajki. W opisie zdjęcia użyj hashtagu #gdanskitydzienwolontariatu lub #gtw.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na: http://tydzienwolontariatu.pl/2017/11/15/konkurs-fotograficzny-ja-w-wolontariacie/

---

3. SZKOLENIA

Przez cały rok dzielicie się z mieszkańcami Gdańska swoim czasem, wiedzą, umiejętnościami i talentami. W podziękowaniu za Wasze zaangażowanie przygotowaliśmy dla Was dodatkowy cykl bezpłatnych szkoleń. Jeśli chcecie poznać podstawy pracy z klientem przy wykorzystaniu metody dialogu motywacyjnego, tajniki pracy animacyjnej lub podszkolić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - to oferta dla Was.

Zapisy na szkolenia:

  1. Dialog motywacyjny: https://480416-7.evenea.pl/
  2. Pierwsza pomoc: https://480416-6.evenea.pl/
  3. Animacja: https://480416-5.evenea.pl

---

4. ŚNIADANIE

Wielkie święto wolontariatu zainaugurujemy kameralnym spotkaniem - spotykamy się w sobotni zimowy poranek o godz. 10:00 w Ogrodzie Zimowym w Europejskim Centrum Solidarności, aby wspólnie spędzić czas w nieco inny sposób niż podczas codziennych akcji i wydarzeń. Nie zabraknie smacznych przekąsek (które wspólnie przygotujemy), dobrej atmosfery, zabawnych zabaw, no i oczywiście niespodzianek.

---

5. PARADA

Dzień 5 grudnia jest dniem wyjątkowym. Tego dnia na całym świecie od 31 lat obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Chcemy zarazić wszystkich mieszkańców Gdańska naszym wolontaryjnym bakcylem. Przemaszerujemy ul. Długą, od Złotej Bramy do Fontanny Neptuna, gdzie odbędzie się uroczystość nadania Neptunowi tytułu Honorowego Wolontariusza Miasta Gdańska.

Do wspólnego pochodu zapraszamy wolontariuszki i wolontariuszy oraz wszystkich sympatyków i przyjaciół ruchu wolontarystycznego. Zbiórka o 10:15 przy Złotej Bramie.

---

6. GALA I IMPREZA INTEGRACYJNA

Na co dzień zwykle spotykamy się podczas działań, spotkań informacyjnych, szkoleń, czasem w mniej oficjalnych okolicznościach, ale najczęściej w biegu. Poznajemy się na wolontariacie, a potem pędzimy do swoich codziennych obowiązków. Dlatego wzorem ubiegłego roku zadbaliśmy o to, by w ciągu naszego święta znalazła się okazja także do tego, byśmy mogli spędzić wspólnie czas "poza wolontariatem" i lepiej poznać tych, z którymi na co dzień działamy w wolontariacie.

Spotkajmy się w piątkowy wieczór 8 grudnia podczas Gali "Aktywni w Mieście", na której wręczone zostaną nagrody dla laureatów konkursu "Aktywni w Mieście" (konkurs). Galę uświetni występ młodych gdańskich artystów ze Stowarzyszenia Teatralnego "Ingenium". Po Gali zaś zapraszamy na imprezę integracyjną w Klubie Parlament, gdzie będziemy się wspólnie bawić, mamy nadzieję do "białego rana" :-) O dobry nastrój na początku wspólnej zabawy zadba Grupa Improwizacyjna Im Prościej. Nie może Was zabraknąć :-)

Gala odbędzie się w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Zgłoszenia udziału w Gali: https://480416-4.evenea.pl/. Jeżeli chciałbyś/-ałabyś wziąć udział w imprezie, wypełnij formularz ( rejestracja ) i czekaj na potwierdzenie oraz dalsze informacje. Odbiór wejściówek w dn. 20 listopada - 7 grudnia w biurze RCWG, po uprzednim potwierdzeniu od organizatora.

Zapraszamy Zespół Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Gdański Tydzień Wolontariatu
Data wydarzenia: od 2017-12-02 do 2017-12-08
Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Adres:

Plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk, woj. PM

Tel.:

58 772 42 19

E-mail:

kontakt@tydzienwolontariatu.pl

Www:

http://www.tydzienwolontariatu.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • społecznicy
  • wolontariat
  • wolontariusze