Przejdź do treści głównej

Agnieszka Stein w Obornikach Śląskich

autor(ka): Iwona Frydryszak
2017-11-29, 13:08
archiwalne
Brave Kids w Obornikach Śląskich
Znana i ceniona autorka książek i psycholog – Agnieszka Stein będzie po raz pierwszy gościć w Obornikach Śląskich. Spotkanie o przewrotnym tytule “Po co dzieciom szkoła?” odbędzie się 6 grudnia o godzinie 17:30 w Obornickim Ośrodku Kultury w ramach projektu Akademia Dzieci Świata. Organizatorzy zaplanowali również na 9 grudnia warsztaty i seminarium na temat najciekawszych trendów w edukacji (m.in. pedagogika Montessori, model pracy Brave Kids).

Dla dziesięciu nauczycieli z gminy Oborniki Śląskie udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

ZAPISY: pod linkiem. Decyduje kolejność zgłoszeń!

W środę 6 grudnia, w Obornickim Ośrodku Kultury Agnieszka Stein zastanawiać się będzie podczas spotkania "Po co dzieciom szkoła?", jaką funkcję spełnia dziś szkoła, jaka jest w niej rola nauczyciela i jak bardzo zmieniła się na przestrzeni lat. Pokaże jak życie szkolne wpływa na życie “poszkolne” (i to popołudniowo-wieczorno-weekendowe).Przyjrzy się relacjom w szkole, zarówno tym nauczyciel-dziecko, jak i dziecko-dziecko. Będzie o ocenianiu, o szkolnych karach i nagrodach, o motywacji i o tym czy to prawda, że “dzieci nie chcą się uczyć”

Agnieszka Stein jako pierwsza w Polsce wydała książkę o rodzicielstwie bliskości. Jej kultowa już książka „Dziecko z bliska” kompleksowo opisuje relacje w rodzinie, nawiązywanie i utrzymywanie więzi między rodzicami a dziećmi i pomiędzy rodzeństwem. Agnieszka Stein, na co dzień pracuje jako psycholog i doradza rodzicom i profesjonalistom, którzy chcą lepiej wspierać dzieci w rozwoju, przekazuje im wiedzę na temat potrzeb dzieci i sposobów na budowanie z nimi relacji opartych na szacunku i zaufaniu.

Uzupełnieniem wykładu Agnieszki Stein będzie całodniowe seminarium “Jak uczą się dzieci?”, które odbędzie się w Obornikach Śląskich w sobotę, 9 grudnia. Podzielone będzie na dwie części. W pierwszej części, która odbędzie się w Centrum Edukacji Żywioł uczestnicy w sposób praktyczny będą mogli przyswoić wiedzę w zakresie neurodydaktyki, modelu pracy Brave Kids i pedagogiki Montessori. W drugiej części, w Obornickim Ośrodku Kultury wezmą udział w publicznej debacie na temat różnych modeli edukacji.

Nie zabraknie również oferty dla dzieci. W czasie debaty dla dorosłych, dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach kreatywnych.

Debata rozpocznie się o godzinie 16:00 w Obornickim Ośrodku Kultury. W panelu wezmą udział:

Agnieszka Wiszewska, absolwentka Polskiego Instytutu Montessori, doświadczona nauczycielka, obecnie pracuje w Dolnośląskim Centrum Edukacji Montessori.

Robb Maciąg, pedagog, nauczyciel, podróżnik, autor książek, charyzmatyczny opowiadacz, znany Oborniczanom między innymi z Festiwalu Kultur Świata im. Tony’ego Halika.

Ilona Krawczyk, instruktorka artystyczna Brave Kids od 2014 roku, aktorka, doktorantka na University of Huddersfield w zakresie technik wokalnych, absolwentka technik aktorskich na studiach MA in Acting, prowadzonych przez Teatr Pieśń Kozła we współpracy z Manchester Metropolitan University.

Borys Bińkowski, opiekun merytoryczny i nauczyciel w Autorskiej Szkole Żywioł w Obornikach Śl, doktor geografii Uniwersytetu Wrocławskiego i absolwent Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim, przez kilka lat prowadził edukację domową dla swoich dzieci.

Na zakończenie dnia odbędzie się etnowarsztat dla całej rodziny pt. “Dzieci w pracy, zamiast w szkole”, który poprowadzi Robb Maciąg. Dzieci i dorośli dowiedzą się z wykładu o świecie, w którym dzieci zmuszone są do pracy. Zmuszone przez miejsce i kulturę, w jakiej się urodziły, zmuszone przez biedę lub wojnę. To także wykład o dzieciach, których praca dotyczy nas codziennie. Nas – konsumentów kawy, bananów, telefonów komórkowych i niemal 130 innych produktów, z którymi stykamy się w życiu. To wykład/ rozmowa/ dyskusja o szansach zmiany życia najmłodszych. Próba znalezienia odpowiedzi na tak ważne pytania jak „Co możemy zrobić?”, „Czy nas to dotyczy?”, „Czy zawsze już tak będzie?”.

Organizatorem projektu “Akademia Dzieci Świata” Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła (organizator znanego w Obornikach Śląskich projektu Brave Kids) wspólnie z Centrum Edukacji „Żywioł” i Obornickim Ośrodkiem Kultury.

Więcej informacji i zapisy: http://www.bravekids.eu/pl/n/74


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Brave Kids
Miejsce: Obornicki Ośrodek Kultury, Dworcowa 26, Oborniki Śląskie, woj. dolnośląskie
Data wydarzenia: 2017-12-06
Organizator:

Stowarzyszenie Kultury Teatralnej "Pieśń Kozła"

Adres:

Purkyniego 1, 50-155 Wrocław, woj. DS

Tel.:

71 342 71 10

Faks:

71 342 71 10

E-mail:

bravekids@bravefestival.pl

Www:

http://www.bravekids.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • oświata
  • rodziny
  • wychowanie