Przejdź do treści głównej

Gdańsk. Jedyna w Polsce Szopka z Piasku!

autor(ka): Fundacja Wspólnota Gdańska
2017-11-29, 15:15
archiwalne
Bożonarodzeniowa Szopka z Piasku w Oliwie to unikalna w skali kraju artystyczna inicjatywa realizowana przez Fundację Wspólnota Gdańska od 2013 roku. W tym roku po raz pierwszy stanie na Placu Inwalidów Wojennych, naprzeciwko wejścia do Parku Oliwskiego. Uroczyste oświetlenie szopki odbędzie się w sobotę, 2 grudnia o godzinie 17.00.

Scena Bożego narodzenia stała się inspiracją dla artystów, którzy przez tydzień rzeźbili postaci Świętej Rodziny. Szopkę stworzyli trójmiejscy artyści: Mariusz Otta, Czesław Fankidejski, Maciej Krause i Katarzyna Mikłasz. Autorem projektu jest Mariusz Otta. Do budowy rzeźby zostanie wykorzystanych 90 ton piasku ze żwirowni w Skowarczu.

sobota / 16 grudnia / od 17.00
Zgodnie z tradycją szopce z piasku co roku towarzyszy Wigilia Oliwska - ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności. Zachęcamy do przyniesienia własnoręcznie przygotowanych potraw. Fundacja Wspólnota Gdańska gorąco zaprasza do udziału wszystkich mieszkańców i miłośników Oliwy, bez względu na wyznawaną religię, zamożność i narodowość.


Źródło: Fundacja Wspólnota Gdańska
Data wydarzenia: 2017-12-02
Organizator:

Fundacja "Wspólnota Gdańska"

Adres:

Dickmana 2 lok. 1, 80-339 Gdańsk, woj. PM

Tel.:

58 345 29 67

Faks:

58 345 29 67

Www:

http://www.wspolnotagdanska.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • tradycja