Przejdź do treści głównej

Świąteczny Stół Pajacyka już 2 grudnia!

autor(ka): Paula Langnerowicz
2017-12-01, 14:39
archiwalne
Polska Akcja Humanitarna zaprasza do udziału w kolejnej edycji Świątecznego Stołu Pajacyka. To jednodniowa akcja charytatywna, w ramach której właściciele restauracji, kawiarni i barów przekazują 10% dziennego obrotu na rzecz programu dożywiania dzieci Pajacyk. W tym roku akcja odbędzie się 2 grudnia i weźmie w niej udział 759 miejsc z całej Polski.

W sobotę 2 grudnia już po raz szesnasty będzie można zasiąść przy Świątecznym Stole Pajacyka. Tego dnia każdy może zjeść dobry posiłek, ciastko lub napić się ulubionej kawy i razem z Polską Akcją Humanitarną wspierać dzieci, które dotyka problem niedożywienia. 10% dziennego obrotu zaangażowanych w akcję restauracji, kawiarni, pizzerii i barów zostanie przekazana na rzecz programu Pajacyk. W jego ramach PAH od 1998 roku dofinansowuje w polskich szkołach i świetlicach posiłki dla potrzebujących uczniów i uczennic, którzy nie są objęci działaniami ośrodków pomocy społecznej.

Podczas zeszłorocznej edycji akcji aż 589 lokali gastronomicznych z całej Polski przekazało 120 135,92 złotych, za które PAH ufundowała ponad 30 000 posiłków wydawanych dzieciom w ramach Pajacyka. - Świąteczny Stół Pajacyka cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku mamy szansę pobić kolejny rekord, do akcji zgłosiło się 759 miejsc z całej Polski! Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się zapewnić jeszcze więcej pełnowartościowych posiłków dla dzieci – mówi Michał Serwiński, koordynator akcji.

Swój udział w akcji zadeklarowały samodzielne restauracje, cukiernie, kawiarnie, bary, pizzerie, burgerownie i pierogarnie z niemal 50 miejscowości w całym kraju. Przy Świątecznym Stole Pajacyka będzie można usiąść również w lokalach sieci Starbucks Polska, Grycan, Krowarzywa, ETNO CAFÉ i Wild Bean Cafe na stacjach BP. Pełna lista miejsc biorących udział w akcji znajduje się na stronie Świątecznego Stołu Pajacyka. Akcja jest również obecna w mediach społecznościowych – można dołączyć do wydarzenia na Facebooku oraz obejrzeć i podać dalej spot akcji.

Program Pajacyk można wspierać przez cały rok:

  • Wpłać dowolną kwotę na konto programu Pajacyk: Alior Bank S.A. 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 lub przekaż darowiznę przez stronę http://www.pajacyk.pl/#darowizna
  • Dowiedz się więcej o Pajacyku i sprawdź listę wspieranych placówek na www.pajacyk.pl
  • Podaruj najbliższym prezenty od serca i zrób świąteczne zakupy na www.sppah.org.pl

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Polska Akcja Humanitarna
Miejsce: cała Polska
Data wydarzenia: 2017-12-02
Organizator:

Polska Akcja Humanitarna

Adres:

Aleja Solidarności 78A, 00-145 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

501 701 192

E-mail:

pah@pah.org.pl

Www:

http://www.pah.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • przeciwdziałanie ubóstwu