Przejdź do treści głównej

Dzień Kultury Ukraińskiej w Rzeszowie

autor(ka): Dominik Łazarz
2017-12-08, 14:32
archiwalne
Już 11 grudnia w Rzeszowie odbędzie się Dzień Kultury Ukraińskiej. Studenci za wschodniej granicy, których na rzeszowskich uczelniach jest blisko 2 tys., będą prezentować swoją kulturę oraz tradycje.

Dzień Kultury Ukraińskiej już po raz kolejny przygotują studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, w której kształci się ponad 1300 młodych Ukraińców. Wydarzenie skierowane będzie do międzynarodowej społeczności akademickiej miasta Rzeszowa. Podczas przedsięwzięcia młodzi Ukraińcy chcą pokazać swoją kulturę, tradycje i obyczaje oraz swoje pasje i talenty.

- Jesteśmy dumni, że jesteśmy Ukraińcami, cieszymy się z tego, że wybraliśmy studia w Polsce i mamy możliwość zaprezentować ukraińską kulturę w międzynarodowym gronie. Jesteśmy wdzięczni Uczelni, że mamy możliwość nie tylko się kształcić na wybranych kierunkach, ale również dodatkowo rozwijać swoje umiejętności i talenty – mówi Mykola Voronin, student oraz koordynator Systemu Opieki Studenckiej „Buddy” WSIiZ

W tym roku studenci zaproponują publiczności udział w przedstawieniu bazującym na grze zatytułowanej „Ukraińskie przygody”, w której główni bohaterowie będą wykonywać różne zadania, związane z historią, kulturą i tradycjami ukraińskimi.

- Po przedstawieniu dla wszystkich widzów, jak co roku przygotujemy poczęstunek składający się z tradycyjnych ukraińskich potraw. W menu będzie m.in. barszcz czerwony ukraiński, pierogi z ziemniakami i pierogi z kapustą słodką, kiełbasa domowa na gorąco i na zimno, kanapki ze słoniną i smalcem, kwas chlebowy oraz kapusta kiszona – podkreśla Mykola Voronin

Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia o godz. 12.00 w Klubie IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania przy ul. Sucharskiego 2. Dzień Kultury Ukraińskiej jest organizowany w ramach projektu Stowarzyszenia Społeczno-Ekonomicznego Absolwent pt. „W nowym miejscu – edukacja drogą do integracji – część II” realizowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji współfinansowanego z Unii Europejskiej.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Biuro Prasowe WSIiZ Rzeszów
Miejsce: Klub Akademicki IQ WSIiZ w Rzeszowie, Sucharskiego (Majora Sucharskiego) 2, 35-225 Rzeszów,
Data wydarzenia: 2017-12-11
Organizator:

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Adres:

Sucharskiego (Majora Sucharskiego) 3 , 35-225 Rzeszów,

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • młodzież
  • tradycja
  • wielokulturowość