Przejdź do treści głównej

Ruszyła coroczna akcja Wirtualne Serce WOŚP

autor(ka): Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
2017-12-20, 17:33
archiwalne
Uruchomione zostało Wirtualne Serce WOŚP - internetowa zbiórka datków na rzecz 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, prowadzona na portalu crowdfundingowym Wspieram.to. Z początku niewielka inicjatywa serwisu to dziś głośna medialnie akcja, która już od kilku lat z sukcesem wspiera tradycyjną zbiórkę na rzecz Finałów WOŚP, tym samym stanowiąc alternatywę dla osób, które z różnych powodów nie mogą wrzucić pieniędzy do tekturowych puszek w dniu Finału.

Pierwsze Wirtualne Serce zgromadziło nieco ponad 30 tysięcy złotych, co wtedy wydawało się nam zawrotną kwotą – mówi Dominika Zabrocka, koordynatorka akcji. – W zeszłym roku dzięki niesamowitym wspierającym akcję, licznik minął 300 tysięcy!

Dzięki mechanizmowi zastosowanemu w Wirtualnym Sercu WOŚP każda, nawet najmniejsza wpłata obrazowana jest za pomocą kolorowych kropek, których liczba, dzięki wsparciu darczyńców, codziennie rośnie tworząc piękne, kolorowe serce. Każda osoba, przekazująca swój datek za pośrednictwem serwisu Wspieram.to, może odnaleźć się na Wirtualnym Sercu pod postacią wspomnianych już kolorowych kropek. Po wybraniu konkretnej kropki, na orkiestrowym sercu wyświetlone zostaje imię i nazwisko, lub nick konkretnego darczyńcy, dzięki któremu serce powiększyło swój rozmiar. Im więcej osób wpłaci swoją darowiznę na stronie internetowej wspieram.to/wosp – tym więcej większe stanie się Wirtualne Serce WOŚP.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 25. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 825 mln PLN.

26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a o godzinie 20:00 tradycyjnie niebo rozświetli "Światełko do nieba" - happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Data wydarzenia: od 2017-12-20 do 2018-01-14
Organizator:

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Adres:

Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie

Tel.:

22 852 32 14

Faks:

22 852 07 52

E-mail:

wosp@wosp.org.pl

Www:

http://www.wosp.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • ochrona zdrowia