Przejdź do treści głównej

The Best OFF - konkurs na najlepszy spektakl teatru niezależnego

autor(ka): Iwona Konecka
2017-12-21, 12:34
archiwalne
„The best OFF” to nagroda teatralna, na jaką teatr offowy czekał od dawna. Pierwszy raz w historii polskiego offu powstaje ogólnopolski konkurs, który ma za zadanie wyłonić najlepsze premiery. Nagroda dla zwycięzcy? Rekomendacja do tournee po pięciu dużych instytucjonalnych scenach w kraju. Zgłoszenia do 20 stycznia 2018.

Konkurs ma charakter trójetapowy. Pierwszym etapem jest zgłoszenie spektaklu wraz z pełnym nagraniem i opisem (regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania tutaj: http://off-konkurs.pl/do-pobrania/). W drugim członkowie jury (Piotr Cieplak, Dariusz Kosiński, Katarzyna Knychalska, Marcin Kęszycki i Piotr Olkusz) obejrzą nagrania wszystkich zgłoszonych spektakli i wybiorą z nich nie więcej niż 20 do etapu trzeciego. Następnie w terminach umówionych z teatrami jury zobaczy wybrane spektakle na żywo i do końca czerwca wyłoni zwycięzcę, który w sezonie 2018/2019 wybierze się w artystyczną podróż po teatrach repertuarowych wspierających konkurs.

Organizatorem konkursu są: czasopismo „nietak!t” (wydawane przez Fundację Teatr Nie-Taki) portal teatralny.pl, oraz partnerskie sceny repertuarowe. Misją konkursu jest stymulowanie rozwoju polskiego teatru offowego i wspieranie eksploatacji jego spektakli. Dodatkową korzyścią, jaką przyniesie „The best OFF” będzie poszerzenie dokumentacji polskiego offu, a także stworzenie sieci scen instytucjonalnych, które ten rodzaj teatru wspierają, co może owocować w przyszłości kolejnymi projektami na styku offu i instytucji.

Serdecznie zachęcamy wszystkie niezależne zespoły i indywidualnych artystów do zapoznania się z Regulaminem i zgłaszania swoich spektakli! Nabór trwa do 20 stycznia 2018 r.

Informacje o konkursie: http://off-konkurs.pl


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: The Best OFF
Data wydarzenia: od 2017-12-21 do 2018-01-21
Organizator:

Fundacja "Teatr nie-taki"

Adres:

Poleska 43 lok. 29, 51-354 Wrocław, woj. DS

E-mail:

fundacja@teatr-nie-taki.pl

Www:

http://www.teatr-nie-taki.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • animacja
  • kultura
  • sztuka