Przejdź do treści głównej

Ruszyła XXI edycja Konkursu o tytuł Dobroczyńca Roku [patronat ngo.pl]

autor(ka): Weronika Chrapońska-Chmielewska
2018-01-04, 10:59
archiwalne
Laureaci XX edycji Konkursu o tytuł Dobroczyńca Roku
Wystartowała dwudziesta pierwsza edycja Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku”. Od 3 stycznia można nominować firmy i fundacje korporacyjne, dla których priorytetem jest rzetelność, dbanie o klientów, otoczenie i przede wszystkim zaangażowanie w zmienianie świata – począwszy od lokalnego, aż po globalny. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprasza do składania wniosków do 5 lutego 2018 r. Laureatów poznamy w czerwcu podczas uroczystej Gali.

XXI edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”

Konkurs o tytuł "Dobroczyńca Roku" od 21 lat towarzyszy dużym i małym firmom, promuje te najbardziej odpowiedzialne i zachęca do pójścia w ich ślady. W Polsce mamy coraz więcej firm, dla których dobro jest znakiem firmowym. Dzięki temu zyskują w oczach klientów, partnerów, szeroko pojętej opinii publicznej. W obliczu ogromnej konkurencji i walki o każdego klienta, warto, aby przedsiębiorstwa były innowacyjne, dobre i dobroczynne. Nie wszyscy konsumenci oczekują, że firmy będą troszczyć się o społeczną odpowiedzialność, jednak te, o których konsument może powiedzieć „dobroczyńca”, wyróżniają się na rynku i zyskują wiele atutów nie do przecenienia w dzisiejszych czasach - mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Od 3 stycznia do 5 lutego można nominować firmy i fundacje korporacyjne do tytułu "Dobroczyńca Roku 2018”. Firmy mogą zgłaszać się samodzielnie w kategoriach:

• Strategia społecznego zaangażowania

• Wolontariat pracowniczy

  • Innowacje dla społeczności

Organizacje mogą zgłaszać firmy, które wsparły ich działania w kategoriach:

• Projekt społeczny

• Innowacje dla społeczności

• Zaangażowanie lokalne

i fundacje korporacyjne w kategorii:

• Projekt społeczny fundacji korporacyjnej

W poprzednich latach istniała możliwość zgłaszania wniosków w kategorii „Nowe technologie w społecznym zaangażowaniu”. W edycji 2018 organizatorzy zdecydowali się zastąpić ją „Innowacjami dla społeczności”. Nagroda zostanie przyznana za innowacyjne stosowanie rozwiązań telekomunikacyjnych i informatycznych oraz innych form nowych technologii (medycznych, ekologicznych, inżynieryjnych) we współpracy z organizacjami pozarządowymi, na rzecz rozwiązywania problemów społecznych.

Kolejną nowością edycji 2018 jest odwołanie do Celów Zrównoważonego Rozwoju. Siedemnaście wzajemnie przenikających się i uzupełniających postulatów, uzgodnionych przez przedstawicieli państw członkowskich ONZ, biznesu, licznych instytucji i organizacji to plan na rzecz zrównoważonego rozwoju, umocnienia pokoju i wolności na świecie. Organizatorzy Konkursu o tytuł Dobroczyńca Roku chcą promować Cele Zrównoważonego Rozwoju, dlatego nagrodzone zostaną te firmy, które uwzględniają ich realizację w swoich działaniach.

Dlaczego warto się zgłosić do Konkursu?

Konkurs pokazuje - dzięki szczegółowym kategoriom - jak szeroki zakres może mieć społeczna odpowiedzialność: wolontariat pracowniczy, strategia, zaangażowanie lokalne, akcje społeczne, kampanie edukacyjne, informacyjne, społeczne i wiele innych. Laureaci Konkursu co roku reprezentują najlepsze standardy w obszarze społecznego zaangażowania biznesu: prowadzą wolontariat pracowniczy, programy stypendialne i grantowe, redukują negatywny wpływ na środowisko, wspierają rozwój lokalny i itp. Nagradzane firmy i fundacje korporacyjne charakteryzują się wszechstronnym zaangażowaniem w projekty społeczne, nieograniczającym się wyłącznie do przekazywania środków finansowych. Co ważne, marka „Dobroczyńca Roku” to dla obecnego lub przyszłego pracownika realny znak, że firma wymaga od siebie więcej, że będzie w stanie spełnić oczekiwania współczesnego, wymagającego pracownika, wykraczające poza gratyfikację finansową za wykonaną pracę.

Szybko się okazało, że filantropia i odpowiedzialność to dwie postawy nieobce przedsiębiorcom w Polsce i że coraz częściej pojawiające się ich przykłady warto propagować – pokazywać i nagradzać. Aby ci, którzy w imię filantropii i odpowiedzialności pomagają organizacjom rozwiązywać problemy społeczne, nie czuli się osamotnieni, a ci, którzy mają zamiar podjąć się takiego dzieła, poznali przykłady godne naśladowania. Tak pojawił się pomysł organizacji Konkursu „Dobroczyńca Roku”. I potrzeba pokazywania dobra nie przemija, co cieszy. Co roku do Konkursu są zgłaszane wspaniałe przykłady współpracy przedsiębiorców i społeczników.- mówi Paweł Łukasiak.

Organizatorem Konkursu jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundatorem tegorocznej edycji Konkursu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Nad prawidłowością przebiegu procedur Konkursu czuwa audytor - firma EY.

***

Kontakt:

Emilia Dmochowska - koordynator konkursu

tel. +4822 622 01 22

www.dobroczyncaroku.pl

Facebook


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Strona internetowa Konkursu
Data wydarzenia: od 2018-01-04 do 2018-02-05
Organizator:

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Adres:

Marszałkowska 6 6, 00-590 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 622 01 22

Faks:

22 622 02 11

E-mail:

arfp@filantropia.org.pl

Www:

http://www.filantropia.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • współpraca z biznesem