Przejdź do treści głównej

Trwają zgłoszenia do największego przeglądu działań CSR w Polsce

autor(ka): Forum Odpowiedzialnego Biznesu
2018-01-05, 12:35
archiwalne
Jeszcze do 10 stycznia trwa nabór zgłoszeń działań z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju firm z terenu całej Polski. Praktyki jak co roku staną się główną częścią największego przeglądu CSR (Corporate Social Responsibility) w naszym kraju - Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Ich rejestracja jest bezpłatna i odbywa się przez formularz dostępny na stronie raport2017.odpowiedzialnybiznes.pl.

Raport “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” wydawany jest co roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu już od 16 lat. Przygotowanie publikacji poprzedza etap naboru od firm opisów działań z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, realizowanych przez nie w 2017 roku. Firmy mogą zgłaszać swoje praktyki do 10 stycznia 2018 roku. Prezentacja raportu odbędzie się 12 kwietnia 2018 rok podczas 7. Targów CSR - największego w Polsce wydarzenia poświęconego odpowiedzialnemu biznesowi (http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/).

Dzięki rejestracji i publikacji dobrych praktyk w raporcie, firmy mogą w szerszym zakresie komunikować społecznie odpowiedzialne inicjatywy. Dobre praktyki przedstawiane w kolejnych edycjach umieszczane są także w ogólnodostępnej bazie/wyszukiwarce portalu http://odpowiedzialnybiznes.pl/dobre-praktyki/, zawierającej już prawie 3 000 praktyk ponad 500 firm.

Nabór praktyk

Do raportu można zgłaszać praktyki nowe i długoletnie. Praktyki nowe to przykłady działań CSR dotychczas niepublikowane w żadnym z raportów, a realizowane w 2017 roku. Praktyki długoletnie opisano przynajmniej raz w dotychczas wydanych raportach i kontynuowane były również w 2017 roku. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: raport2017.odpowiedzialnybiznes.pl

Praktyki i inicjatywy zostaną zakwalifikowane do wybranych Celów Zrównoważonego Rozwoju (http://odpowiedzialnybiznes.pl/sdgs/) oraz jednego z siedmiu obszarów normy ISO 26000:

  • ład organizacyjny,
  • praktyki z zakresu pracy,
  • prawa człowieka,
  • środowisko,
  • uczciwe praktyki operacyjne,
  • zagadnienia konsumenckie,
  • zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Liczba zgłaszanych praktyk nie jest ograniczona, ale warunkiem ich zakwalifikowania jest zgodność z koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu. Ostatecznej weryfikacji dokonuje Komitet Merytoryczny złożony z przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu pod przewodnictwem dyrektorki generalnej, Marzeny Strzelczak.

- Raport stanowi nie tylko najważniejsze źródło informacji o działaniach CSR w Polsce, ale także inspiruje inne organizacje do kreowania nowych społecznie odpowiedzialnych inicjatyw. Osadzenie zgłoszonych praktyk w kontekście realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju pomaga zrozumieć, jak ważną rolę biznesu i współpracy w ich realizacji odgrywa w tym procesie biznes i jak istotne jest dostrzeżenie roli współpracy. Premiera najnowszej edycji Raportu odbędzie się podczas 7. Targów CSR. Firmy zyskują więc wyjątkową okazję do komunikowania swoich społecznie odpowiedzialnych działań podczas największego wydarzenia CSR w Polsce - mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu..

Więcej informacji na temat: zgłaszania i redakcji praktyk, obsługi formularza, ukazania się raportu, udziela Marta Borowska, koordynatorka projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu (tel. 22 627 18 71, e-mail: ).

Raport – dobre praktyki, podsumowania, komentarze

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. W części wprowadzającej znajdują się artykuły i komentarze ekspertów/ekspertek. Stałym elementem publikacji jest także przegląd wybranych artykułów prasowych oraz kalendarium wydarzeń związanych z CSR.

Poprzednie edycje dostępne na stronie: http://odpowiedzialnybiznes.pl/typ-publikacji/raporty-publikacje-fob/


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Data wydarzenia: od 2018-01-05 do 2018-01-10
Organizator:

Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Adres:

Szpitalna 5 20, 00-031 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 627 18 71

E-mail:

biuro@fob.org.pl

Www:

http://www.odpowiedzialnybiznes.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • współpraca z biznesem