Przejdź do treści głównej

Bezpieczne ferie na stoku!

autor(ka): Organizatorzy
2018-01-08, 16:55
archiwalne
Już 15 stycznia w województwach dolnośląskim, opolskim, mazowieckim i zachodniopomorskim rozpoczną się ferie zimowe. Warto, aby podczas szaleństwa na stoku zadbać o bezpieczeństwo dzieci i swoje. Polskie Stacje Narciarstwa i Turystyki prowadzą właśnie XIII edycję akcji „Bezpieczny stok”, dedykowaną najmłodszym użytkownikom stoków narciarskich.

Popularność sportów zimowych wzrasta z roku na rok. Zima przyciąga na stoki coraz więcej fanów szusowania, stale rośnie także liczba najmłodszych amatorów śniegu. Choć warunki pogodowe w tym sezonie nie rozpieszczały narciarzy i snowboardzistów, prognozy na początek roku 2018 są znacznie bardziej optymistyczne – ma być biało i słonecznie. Jednak, aby zimowy wypad był udany dla dzieci i rodziców, należy się do niego odpowiednio przygotować.

Jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zachować się w górach? Co zrobić, gdy na stoku zdarzy się wypadek? Jak zmniejszyć ryzyko ewentualnych wypadków i kontuzji? Te i inne zagadnienia poruszają ratownicy TOPR i GOPR podczas bezpłatnych prelekcji dla dzieci i młodzieży „Bezpieczny stok”. Organizatorzy zwracają również uwagę na etykietę narciarską. Zachowując się odpowiednio na stoku, jesteśmy w stanie wyeliminować wiele potencjalnych zagrożeń i sprawić, by zimowy wyjazd w góry był dla nas bezpieczną zabawą.

Naczelną zasadą jest, żeby zawsze dostosowywać prędkość do swoich umiejętności i warunków na stoku oraz stosować się do rozmieszczonych oznakowań tras i oznaczeń przy nich – mówi Sylwia Groszek, rzecznik prasowy PSNiT. – O tym muszą pamiętać wszyscy użytkownicy tras, nie tylko młodsza część, dlatego, choć przekaz kierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, ma trafić także do ich rodziców i pozostałych narciarzy i snowboardzistów – dodaje.

Ekipa Bezpiecznego stoku przed dwa ostatnie miesiące odwiedziła dzieci ze szkół w Zielonej Górze oraz Łodzi. Dodatkowo, w grudniu odbywały się prelekcje na stokach. Kolejne akcje już w styczniu i lutym. Sprawdź, czy nie planujesz wyjazdu narciarskiego ze swoim dzieckiem w te okolice:

27 stycznia – Czarny Groń

3 lutego – Góra Żar

18 lutego – Palenica

24 lutego – Mosorny Groń

Akcję wspiera m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, TOPR, GOPR oraz Policja, a jej szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie www.bezpiecznienastokach.pl oraz na fanpage’u: Bezpiecznie na stoku (facebook.com/bezpiecznystok).


Źródło: inf. nadesłana
Data wydarzenia: od 2018-01-15 do 2018-02-24
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • bezpieczeństwo
  • dzieci
  • młodzież
  • sport, wypoczynek