Przejdź do treści głównej

„Pióro odpowiedzialności” czeka na autorów najlepszych tekstów o CSR

autor(ka): Agnieszka Siarkiewicz
2018-01-12, 09:02
archiwalne
Dziennikarze i eksperci, którzy w 2017 roku publikowali artykuły na temat społecznej odpowiedzialności biznesu/ zrównoważonego rozwoju mogą zgłosić je do konkursu „Pióro odpowiedzialności”. Nabór tekstów trwa do końca lutego i odbywa się przez formularz: http://odpowiedzialnybiznes.pl/pioro/.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu organizuje konkurs „Pióro odpowiedzialności” po raz ósmy. Inicjatywa skierowana jest do środowiska dziennikarskiego i eksperckiego, osób, które w 2017 roku publikowały materiały w prasie i Internecie dotyczące koncepcji i założeń społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). W ten sposób przyczyniały się do popularyzacji tematu i podnoszenia wiedzy o CSR w biznesie i jego otoczeniu.

Artykuły do konkursu mogą zgłaszać: autorzy tekstów, osoby prywatne, zespoły redakcyjne, organizacje pozarządowe lub firmy. Ich rejestracji należy dokonać do 28 lutego br. przez formularz dostępny na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/pioro/.

- W ciągu roku pojawia się wiele wartościowych i inspirujących artykułów, podejmujących temat społecznej odpowiedzialności biznesu. Nasz konkurs to pomysł na wyróżnienie i promocję autorów, którzy wprowadzają do mediów te istotne zagadnienia. Prezentują CSR w teorii i w praktyce, pokazują korzyści z CSR, dobre praktyki firm, nagłaśniają problemy, opisują innowacyjne rozwiązania. Od inauguracji konkursu, proces naboru artykułów pozostaje otwarty i dostępny praktycznie dla każdego. Tym ważniejsza jest inicjatywa nie tylko samych autorów, ale wszystkich czytelników i obserwatorów mediów, by zgłosić do „Pióra odpowiedzialności”, materiały, które na to zasługują, tym samym doceniając ich autorów. Do tego bardzo gorąco zachęcamy - mówi Marzena Strzelczak, przewodnicząca jury konkursu „Pióro odpowiedzialności”, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Przebieg konkursu

W 8. edycji konkursu „Pióra odpowiedzialności” będzie kontynuowany nowy podział kategorii konkursowych, uwzględniający obok artykułu prasowego i eksperckiego, specjalną kategorię tematyczną. W tym roku będzie ona dotyczyła „współpracy”. Temat ten nawiązuje do Targów CSR 2018, podczas których odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu, a hasłem towarzyszącym wydarzeniu jest „Biznes we współpracy” (http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/).

Wszystkie zgłoszone artykuły podlegają ocenie eksperckiego jury, składającego się z dziennikarzy, publicystów, profesorów oraz przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Artykuły otrzymują punkty za:

 • zgodność pracy z celem i tematyką konkursu,
 • walory merytoryczne,
 • kompletność i rzetelność informacji,
 • styl,
 • kreatywność,
 • innowacyjność (np. odwaga podjęcia nowego/trudnego tematu).

W każdej z trzech kategorii (artykuł prasowy – media elektroniczne i drukowane; artykuł ekspercki – media elektroniczne i drukowane; artykuł tematyczny „współpraca” – media elektroniczne i drukowane) przyznawana jest nagroda główna. Jury może również nagrodzić teksty wyróżnieniem.

Link do regulaminu http://odpowiedzialnybiznes.pl/konkursy-fob/pioro-odpowiedzialnosci/regulamin/.

Konkurs dla dziennikarzy i ekspertów piszących o społecznej odpowiedzialności biznesu – „Pióro odpowiedzialności” organizowany jest od 8 lat. Jego celem jest propagowanie w mediach idei społecznej odpowiedzialności biznesu, zwiększenie zainteresowania dziennikarzy i ekspertów tematyką CSR oraz podnoszenie ich wiedzy i kompetencji w tym zakresie.

Więcej informacji o poprzednich edycjach na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/konkursy-fob/pioro-odpowiedzialnosci/ .


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Data wydarzenia: od 2018-01-12 do 2018-02-28
Organizator:

Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Adres:

Szpitalna 5 20, 00-031 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 627 18 71

E-mail:

biuro@fob.org.pl

Www:

http://www.odpowiedzialnybiznes.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • CSR odpowiedzialny biznes
 • media
 • media społecznościowe
 • współpraca z biznesem
 • zrównoważony rozwój