Przejdź do treści głównej

Kraków. Rekolekcje dla wolontariuszy z warsztatami pracy wśród ubogich i bezdomnych

autor(ka): Konrad Baran
2018-01-12, 08:47
płatne
archiwalne
Rekolekcje organizowane są w Krakowie w trakcie ferii w dniach 22-28 stycznia. Przeznaczone są dla młodzieży męskiej (uczniów, studentów itd.). W ich trakcie oprócz nabycia wiedzy o duchowości wolontariatu będzie możliwość doświadczenia pracy z bezdomnymi. Koszt to dobrowolna ofiara.

Nasza prowincja zakonna chce zaprosić wolontariuszy do wzięcia udziału w tygodniowych rekolekcjach z warsztatami pracy wśród bezdomnych Krakowa. Odbędą się one w terminie 22-28 stycznia w naszym domu w Krakowie Olszanicy.

Celem naszej akcji jest przede wszystkim ukazanie duchowości wolontariatu – każda bezinteresowna pomoc dla drugiego człowieka jest bowiem przestrzenią osobistego wzrostu na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej każdego z nas. Oprócz tego w ramach rekolekcji chcemy podzielić się swoim doświadczeniem pracy i pomocy osobom ubogim i bezdomnym. Będzie możliwość spotkania się z ludźmi, którzy robią to na co dzień, polepszenia umiejętności pomocy takim osobom, a także, co najważniejsze – doświadczenia rozmów z osobami bezdomnymi i ubogimi oraz posługiwania im.

Rekolekcje organizujemy w ścisłej współpracy z Dziełem Pomocy Świętego Ojca Pio, które jest pionierskim na skalę kraju stowarzyszeniem zajmującym się profesjonalną i kompleksową pomocą osobom potrzebującym.


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Dom zakonny Braci Mniejszych Kapucynów, Korzeniaka Grzegorza 16, 30-298 Kraków, woj. małopolskie
Data wydarzenia: od 2018-01-22 do 2018-01-28
Organizator:

Duszpasterstwo Kapucyńskim Szlakiem

Adres:

Korzeniaka Grzegorza 16, 30-298 Kraków, woj. małopolskie

Tel.:

797 907 846

E-mail:

kapszlak@gmail.com

Www:

http://www.kapszlak.kapucyni.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • młodzież
  • osoby bezdomne
  • przeciwdziałanie ubóstwu
  • religia
  • wolontariat
  • wolontariusze