Przejdź do treści głównej

Będzin. Promocja książki „Gra” Patryka Osieleńca

autor(ka): Jolanta Kołtun
2018-01-25, 12:55
archiwalne
„Żyję w ciągłym biegu, wciąż uciekam przed śmiercią, tak to właśnie ja, prawdziwa ja – mówi Gisela…”. Tak zaczyna się książka Patryka Osieleńca pt. „Gra”, której promocja pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina odbędzie się 1 lutego 2018 r. o godzinie 17.00 w klubie „Pod Sową” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie (plac prof. Włodzimierza Wójcika 1).

Promocja książki realizowana jest w ramach projektu Chcemy być tacy sami... współfinansowanego przez Fundacje PZU z Programu: Młodzi niepełnosprawni - sprawni z PZU.

Autor książki, Patryk Osieleniec, od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Problemy z chodzeniem oraz bardzo słaby wzrok nie przeszkodziły mu jednak w realizacji swoich marzeń. Patryk jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie i pisze książki. Dotychczas napisał trzy powieści - jak sam wyznaje- do szuflady. GRA jest jego pierwszym dziełem wydanym dzięki wsparciu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym LEPSZE JUTRO we Włodawie. Książka jest efektem arteterapii osób niepełnosprawnych, kontaktu z literaturą, sztuką i kulturą, które Patrykowi oraz autorom ilustracji, Annie Trześniak i Bartłomiejowi Kołtun pozwalają wyrażać siebie i swoje myśli.

Książka została wydana w ramach projektu Książka Patryka - promocja twórczości osób niepełnosprawnych, który został dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz przez Fundację Historia i Kultura.

GRA To książka akcji z elementami sensacji, kryminału i SF. To efekt przemyśleń autora połączonych ze zdobywaną wiedzą, która jest niezwykle obszerna. Na jej kartach odnajdujemy wątki terrorystyczne, w tym nawiązanie do wydarzeń z 11 września 2001 roku, które rozgrywają się w Toronto, Szanghaju, Waszyngtonie, Nowym Jorku, Meksyku i Teheranie. Całą historię w niezwykły sposób ilustrują prace 16 -letniej Ani, cierpiącej na zespół wad wrodzonych oraz 19-letniego Bartka, który obok zespołu wad wrodzonych został dotknięty zespołem Downa i autyzmem. Oboje są uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie, a zajęcia plastyczne – Ania rysuje, tworzy kompozycje i kolaże, a Bartek najchętniej rzeźbi w drewnie i glinie- są dla nich ucieczką od zewnętrznego świata.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym LEPSZE JUTRO
Miejsce: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im Stefana Żeromskiego , Plac prof. Włodzimierza Wójcika 1, Będzin, woj. śląskie
Data wydarzenia: 2018-02-01
Organizator:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Lepsze Jutro"

Adres:

11 Listopada 4 , 22-200 Włodawa, woj. lubelskie

Tel.:

665 101 236

E-mail:

stowarzyszenie.lepszejutro@interia.pl

Www:

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Lepsze-Jutro-320035058205246/ 

Organizator:

Stowarzyszenie "Neuron" Pomocy Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym

Adres:

Gwardii Ludowej 107, 41-303 Dąbrowa Górnicza, woj. SL

Tel.:

32 268 81 25

E-mail:

neuron01@o2.pl

Www:

http://www.neuron-society.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • czytelnictwo
  • edukacja kulturalna
  • kultura
  • osoby z niepełnosprawnościami