Przejdź do treści głównej

Kraków. Akcja: Zbuduj z nami domki dla bezdomnych kotów

autor(ka): Agnieszka Ślusarczyk
2018-01-29, 10:29
archiwalne
5 godzin dobrej zabawy, 6 kocich pomocników i budowa 20 domków – to wszystko czeka krakowian 2 lutego. W Kociej Kawiarni przy ul. Krowoderskiej 48 odbędzie się akcja budowania domków dla wolno żyjących krakowskich kotów. Ocieplone i wyposażone w miseczkę z karmą schronienia pozwolą im przetrwać zimę. Szykuje się wyjątkowy dzień.

Spotkać je można wszędzie – na ulicach, w parkach i na śmietnikach. Mowa o bezdomnych kotach, których w Krakowie jest około 300 tysięcy. Wyganiane zimą z piwnic nie mają się gdzie skryć. Ta akcja jest właśnie dla nich.

Dom niejedno ma imię – mówi Agnieszka Ślusarczyk z biura nieruchomości KLG Properties, organizatora akcji – dlatego wspólnie z Fundacją Kocia Akademia oraz KTOZ postanowiliśmy zadbać o bezdomne krakowskie koty i specjalnie dla nich przygotować ciepłe „kawalerki”, w których będą mogły przetrwać zimę - dodaje. Już 2 lutego w ruch pójdą nożyczki, styropianowe pudła oraz taśmy klejące. To z nich powstaną domki, w których zmieści się zarówno posłanko jak i miska z karmą. Każdy domek będzie miał specjalne, osłonięte wejście. Budowaniu domków towarzyszyć będą koty - Szczęściara, Henio, Kropek, Przecinek, Daisy i Karmel – podopieczni fundacji Kocia Akademia.

Ogromny popyt na „kocie kawalerki” zgłasza Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - partner akcji. Miesięcznie pomagamy około 230 osobom w dokarmianiu kotów wolnożyjących. W okresie zimy otrzymujemy wiele zapytań odnośnie domków, w których koty mogłyby się schronić przed mrozem – mówi Kinga Tomczyk z KTOZ. Akcja Wspólnego Budowania Kocich Domków jest idealną odpowiedzią na nasze potrzeby! Dzięki pomocy Fundacji Kociej Akademii oraz Biura Nieruchomości KLG Properties będziemy mogli przekazać zbudowane domki do miejsc, gdzie są najbardziej potrzebne. Serdecznie zachęcamy wszystkich do współpracy i niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom - dodaje.

Ta akcja to świetna propozycja dla całej rodziny lub paczki przyjaciół, chcących spędzić wspólnie czas i zrobić coś dobrego.

Zapewniamy niezbędne materiały, dobrą zabawę i oczywiście towarzystwo naszych kotów podkreśla Ewa Jemioło Prezes Fundacji Kocia Akademia – organizatora akcji. 2 lutego nie może Was zabraknąć.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: informacja własna organizatora
Miejsce: Kocia Kawiarnia, Krowoderska 48, Kraków, woj. małopolskie
Data wydarzenia: 2018-02-02
Organizator:

Kocia Akademia

Adres:

ul. Lubicz 48, 31-158 Kraków, woj. małopolskie

E-mail:

biuro@kociakawiarnia.pl

Www:

http://www.lubicz.kociakawiarniakrakow.pl/fundacja/ 

Organizator:

KLG Properties

Adres:

ul. Zyblikiewicza 14, 31-029 Kraków, woj. małopolskie

Tel.:

501962162

E-mail:

biuro@klgproperties.pl

Www:

http://www.klgproperties.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • prawa zwierząt
  • rodziny
  • zwierzęta