Przejdź do treści głównej

Zaprezentuj dobre praktyki na Targach odpowiedzialnego biznesu [patronat ngo.pl]

autor(ka): Agnieszka Siarkiewicz
2018-02-06, 14:02
archiwalne
Firmy oraz organizacje prowadzące inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju lub oferujące swoje usługi w tym obszarze, mogą zaprezentować działania na 7. Targach CSR. Wydarzenie odbędzie się w Warszawie 12 kwietnia 2018 roku. Organizatorem Targów jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Największe w Polsce spotkanie dotyczące społecznej odpowiedzialności, łączące firmy, instytucje oraz szerokie grono osób zainteresowanych tym tematem odbędzie się już po raz siódmy. Targi CSR (CSR - Corporate Social Responsibility) pod hasłem „Biznes we współpracy” będą miały miejsce 12 kwietnia 2018 roku w galerii stadionu PGE Narodowy w Warszawie.

WSTĘP WOLNY; strona wydarzenia: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/

Rosnąca z każdą edycją liczba wystawców i zwiedzających, jak również publikacji medialnych poświęconych wydarzeniu obrazuje zarówno wzrost zainteresowania tematyką społecznej odpowiedzialności, jak i zalety prezentacji firmy na Targach CSR. Jest także dowodem na jej wartość dla organizacji i zarazem ich interesariuszy. Dzięki targowej konwencji wystawcy mogą przedstawić prowadzone działania zarówno osobom z branży, jak i szerszemu gronu swoich interesariuszy. Wydarzenie jest okazją do spotkania z klientami, pracownikami, kadrą dyrektorską i menedżerską, przedsiębiorcami, uczniami i studentami oraz mediami.

Obecność na wydarzeniu stwarza także dodatkowe pole do podejmowania przez wystawców aktywności promocyjno-komunikacyjnych. Dzięki możliwości kierowania ich do różnych grup otoczenia, osób odwiedzających Targi CSR, wystawcy otrzymują możliwość wzmocnienia wizerunku firmy czy organizacji jako otwartej, transparentnej, konsekwentnej i odpowiedzialnej społecznie.

OFERTA DLA WYSTAWCÓW DOSTĘPNA NA STRONIE: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/dla-wystawcow/

– Podczas 7. Targów CSR chcemy pokazać rolę współpracy w odpowiedzialnym biznesie. Tworzenie partnerstw i wspólna realizacja przedsięwzięć, w oparciu o dialog z otoczeniem, to istota społecznej odpowiedzialności. 17. Cel SDG dedykowany jest właśnie partnerstwom, bez których realizacja pozostałych 16 Celów Zrównoważonego Rozwoju jest mało realna. Zamierzamy pokazać rozmaite formy współdziałania w świecie współczesnego biznesu, które zmieniają świat na lepsze. Dobrymi praktykami należy się dzielić, komunikować je - i do tego właśnie służą Targi CSR – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. – Warto więc skorzystać z okazji zarówno do zaprezentowania społecznie odpowiedzialnych inicjatywy firmy, jak i zaczerpnąć inspiracji podczas największego wydarzenia w Polsce poświęconego tematyce CSR – dodaje.

Przestrzeń prezentacji

Targi CSR, dzięki bezpłatnemu wejściu, są wydarzeniem w pełni otwartym dla zwiedzających. Dzięki temu na swoje stoisko wystawcy mogą zaprosić własnych klientów, kontrahentów czy pracowników. Zasięg wydarzenia zwiększa transmisja online. Jest to dla firm i organizacji dodatkowy kanał do komunikacji i pokazania swoich działań w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Tak szeroka publiczność pozwoli również dotrzeć ze swoimi praktykami do nowych interesariuszy, w tym także przedstawicieli mediów. 7. Targi CSR są również okazją do zaprezentowania tego, jak sektor biznesowy włącza się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Przestrzeń dyskusji

Wydarzenie tworzy przestrzeń do nawiązania nowych relacji i budowania dialogu z różnorodnym otoczeniem. Wśród odbiorców Targów CSR znajdują się bowiem m.in.: przedstawiciele/-lki firm zainteresowanych rozwijaniem i wdrażaniem CSR, przedstawiciele administracji publicznej i innych instytucji, dziennikarze, konsumenci, studenci, przedstawiciele/-lki organizacji pozarządowych, osoby zainteresowane tematem współpracy w biznesie oraz wszyscy, którym bliska jest odpowiedzialność społeczna i zrównoważony rozwój.

Poprzez media społecznościowe, wystawcy będą mogli w sposób aktywny wziąć udział w części konferencyjnej towarzyszącej Targom oraz zwiększyć zasięg działań komunikacyjnych, używając hashtagu #TargiCSR.

Przestrzeń zdobywania wiedzy

Organizatorzy przewidują różnorodne formy prezentacji zagadnień z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu: część konferencyjna, wywiady/rozmowy transmitowane online i, oczywiście, stoiska targowe.

Tematem części konferencyjnej wydarzenia będzie szeroko pojęta współpraca biznesu i jego otoczenia. Podjęty zostanie temat współdziałania w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, a szczególnie Celu 17: Wzmocnić środki wdrażania i ożywić globalne partnerstwo na rzecz zrównoważonego rozwoju. W części konferencyjnej wydarzenia eksperci CSR wywodzący się ze świata biznesu oraz z sektora społecznego zastanowią się, jakie możliwości stwarzają dla obu stron inicjatywy polegające na współpracy oraz jakie wartości niosą ze sobą prowadzone w ten sposób działania.

Podczas Targów odbędzie się także premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2017. Dobre praktyki”. To największy przegląd inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce. Organizowane jest od 2005 roku, co dwa lata, przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie. Podczas 7. edycji wydarzenia w 2018 roku organizatorzy spodziewają się około 80 wystawców i 2000 zwiedzających.

Więcej informacji o wydarzeniu:

• Strona internetowa: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr

• Aktualna lista wystawców: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/wystawcy/

• Informacje o 7. Targach CSR na Facebooku: https://www.facebook.com/events/228660914292862

• Hashtag wydarzenia: #TargiCSR

Partnerzy i patroni 7. Targów CSR

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Partner Główny: Siemens Polska

Partner: Polpharma

Patroni Honorowi: CSR Europe, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Patroni: Business Centre Club, Federacja Konsumentów, Konfederacja Lewiatan, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Program Przedsiębiorstwo Fair Play, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza (SPCC)

Patroni medialni: Polityka, PAP Biznes, Benefit, Harvard Business Review, Kompendium CSR, Energia i Recykling, My company, be.navigator. Kampanie Społeczne, NGO.pl, PRoto.pl


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Data wydarzenia: 2018-04-12
Organizator:

Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Adres:

Szpitalna 5 20, 00-031 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 627 18 71

E-mail:

biuro@fob.org.pl

Www:

http://www.odpowiedzialnybiznes.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • współpraca z biznesem