Przejdź do treści głównej

Iława. Kompleksowa rehabilitacja niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w ZR-T

autor(ka): Magdalena Stopkowska
2018-02-26, 19:06
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie informuje, że od 1 kwietnia 2017 roku do 31 marca 2019 roku realizuje projekt pn. „Kompleksowa rehabilitacja niepełnosprawnych dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w Zespole Rehabilitacyjno – Terapeutycznym”.

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych skierowany jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych od 3 do 24 r.ż. z terenu powiatu iławskiego i nowomiejskiego legitymujących się odpowiednim orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem o niepełnosprawności w zależności od wieku osoby niepełnosprawnej.

Zaplanowane w ramach projektu działania przyczyniają się do zwiększenia samodzielności osób niepełnosprawnych i ich aktywności oraz wpływają na poprawę: samopoczucia, samooceny, zdrowia a w dalszej perspektywie na poprawę jakości życia. W szerszym kontekście realizacja projektu przyczynia się do ograniczenia zjawiska wykluczenia społecznego i poczucia izolacji osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym.

Cel ten będzie realizowany poprzez przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych, podejmowanie działań na rzecz ich integracji i aktywizacji społecznej, m.in. poprzez:

• prowadzenie ciągłej i kompleksowej rehabilitacji i terapii,

• zwiększenie dostępu do specjalistów.

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt bezpośredni w siedzibie Stowarzyszenia w Iławie przy ul. 1 Maja 5A, pok. Nr 1 od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania tj. 7.00 – 17.00.

Więcej informacji i dokumentację rekrutacyjną można znaleźć na stronie Stowarzyszenia www.psouu.ilawa.pl

Wszystkich niezbędnych informacji dotyczących projektu udziela p. Marian Wilkowski tel. 505 075 931 lub 89 649 79 49.


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Zespół Rehabilitacyjno-Terapeutyczny w Iławie
Miejsce: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie, 1 Maja 5a, 14-200 IŁAWA, woj. warmińsko-mazurskie
Data wydarzenia: od 2018-02-26 do 2019-02-12
Organizator:

Zespół Rehabilitacyjno-Terapeutyczny w Iławie

Adres:

1 Maja 5a, 14-200 Iława, woj. warmińsko-mazurskie

Tel.:

505 075 931

Www:

http://www.psouu.ilawa.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • wyrównywanie szans