Przejdź do treści głównej

EkoWalentynki – czyli zbierzemy dla Ziemi 1 milion zużytych baterii!

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2018-02-13, 13:04
archiwalne
Przygotowania do EkoWalentynek w Gołdapi
– Od wielu lat w ramach "EkoWalentynek" udowadniamy, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety – mówi Dominik Dobrowolski, pomysłodawca i organizator akcji w Polsce.

W Dniu Zakochanych, 14 lutego 2018 organizowana jest już VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling!” . W ramach akcji planujemy zebrać minimum 1 milion sztuk zużytych baterii, rozdając za nie słodkie serduszka: czekoladki, pierniki i lizaki oraz oczywiście walentynkowe kwiatki – mówi pomysłodawca akcji, ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.

Logo: EkoWalentynki – zbiórka baterii i elektroodpadów

– Od wielu lat w ramach "EkoWalentynek" udowadniamy, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii i elektroodpadów (które też zbieramy) będziemy prowadzić właśnie od 14 lutego do 22 kwietnia 2018 roku – czyli do Dnia Ziemi!

W akcję zaangażowało się ponad 70 miejscowości w całej Polsce i tysiące wolontariuszy. Uczestnicy otrzymali bezpłatne pojemniki do zbiórki baterii oraz wsparcie finansowe na zakup walentynkowych upominków. Po akcji zapewniony będzie bezpłatny odbiór zebranych baterii, które następnie zostaną poddane procesowi recyklingu!

Przygotowania do EkoWalentynek w Skórzewie

Przygotowania do EkoWalentynek w Skórzewie

Informacje o akcji w Polsce: http://cycling-recycling.eu/aktualnosci/ekowalentynki-2018-czyli-kochamy-recykling

Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku i Europejska Platforma Recyklingu.

Dodatkowymi informacjami służy koordynator akcji: Dominik Dobrowolski, , tel. 697 092 978.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: Polska
Data wydarzenia: od 2018-02-14 do 2018-04-22
Organizator:

Dominik Dobrowolski

Tel.:

697092978

E-mail:

dominik@cycling-recycling.eu

Www:

http://www.cycling-recycling.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • recykling