Przejdź do treści głównej

Augustów. XXVII Kongres Uzdrowisk Polskich

archiwalne
(PAP) Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich, Izba Gospodarcza „Uzdrowiska Polskie” oraz Miasto/Uzdrowisko Augustów zapraszają na XXVII Kongres Uzdrowisk Polskich organizowany w dniach 14-17 czerwca 2018 r. w Augustowie i Druskiennikach. Partnerem Kongresu jest Uzdrowisko Druskienniki (Litwa).

Tematem przewodnim tegorocznego Kongresu będzie próba odpowiedzi na pytanie, czy uzdrowiska XXI wieku to spełnione nadzieje czy niewykorzystane szanse?

Tematy przygotowanych paneli będą dotyczyły kwestii ważnych zarówno dla środowiska medycznego uzdrowisk, włodarzy miast i gmin uzdrowiskowych, przedsiębiorców działających w branży turystycznej, uzdrowiskowej, spa i wellness, a także przedstawicieli świata nauki.

Zaproszeni goście i praktycy sektora turystyczno-uzdrowiskowego, biorąc pod uwagę trendy ogólnoświatowe, podejmą próbę oceny czy uzdrowiska i ich potencjał pełnią znaczącą rolę na uzdrowiskowej mapie Europy oraz czy mogą być szansą dla rozwoju nowych form lecznictwa uzdrowiskowego oraz turystyki zdrowotnej. Podejmą także próbę odpowiedzi na pytanie, czy turystyka zdrowotna w polskich uzdrowiskach to zmarnowana szansa, a może spełnione nadzieje oraz potencjał do wykorzystania. Będą się też starali odpowiedzieć na pytanie, jak pogodzić funkcje uzdrowiskowe z rozwojem gospodarczym gmin uzdrowiskowych. Ważne miejsce w dyskusjach kongresowych zarezerwowane zostało dla koncepcji rozwiązań systemowych w zakresie organizacji lecznictwa uzdrowiskowego.

Tradycyjnie organizowana podczas Kongresu Uzdrowisk Polskich wystawa sprzętu medycznego, wód mineralnych i produktów uzdrowiskowych oraz kosmetyków wytwarzanych na bazie naturalnych surowców leczniczych, będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami i osiągnięciami w tym zakresie.

Obrady kongresowe niewątpliwie uatrakcyjni wyjazd studyjny do uzdrowiska Druskienniki na Litwie, które w ostatnich latach przeszło metamorfozę. Uczestnicy Kongresu będą się mogli przekonać, czy można pogodzić funkcje uzdrowiskowe z turystyką i rekreacją, a nawet ze sportami zimowymi (kryty stok narciarski).

Zobacz program ramowy XXVII Kongresu Uzdrowisk Polskich.

KONTAKT:

biuro organizacyjne Kongresu

ul. Czarny Potok 27/24

33-380 Krynica-Zdrój

tel. (18) 477 74 50

tel. kom. +48 608 056 610

e-mail:

www.sgurp.pl

Źródło informacji: Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP


Informacja pochodzi z Centrum Prasowego PAP


Źródło: Centrum Prasowe PAP, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP
Data wydarzenia: od 2018-06-14 do 2018-06-17
Organizator:

Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych Rzeczpospolitej Polskiej

Adres:

Czarny Potok 27 lok. 24, 33-380 Krynica-Zdrój, woj. MA

Tel.:

18 477 74 50

E-mail:

biuro@sgurp.pl

Www:

http://www.sgurp.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • rekreacja
  • turystyka, podróże