Przejdź do treści głównej

Lekcja o Funduszach Europejskich – rusza nabór, zgłoś swoją szkołę

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2018-02-19, 22:12
archiwalne
Rekrutacja szkół ponadpodstawowych do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II” ruszyła 19 lutego r. Do udziału w akcji mogą zgłaszać się szkoły ponadpodstawowe i gimnazja z obszaru Polski Wschodniej, czyli następujących województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Na lekcjach uczniowie dowiedzą się m.in. tego, w jaki sposób Fundusze Europejskie mogą im pomóc w przekuciu ich pomysłu na realny i rentowny biznes. Wszystko to za sprawą niestandardowych materiałów lekcyjnych – filmów oraz komiksu, które na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju przygotował Organizator.

Akcja obejmie 100 oddziałów (klas) w każdym z województw (w sumie 500 klas). Jedna szkoła może zgłosić maksymalnie dwa oddziały. Udział w akcji jest bezpłatny.

W czasie 45-minutowej lekcji młodzieży zostanie przybliżona wiedza o tym, jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w prosperujący biznes. Nauczyciele przeprowadzą lekcje w oparciu o gotowy scenariusz oraz specjalnie przygotowany komiks. Na zakończenie każdych zajęć odbędzie się konkurs – trzej uczniowie, którzy najszybciej rozwiążą zadania, otrzymają nagrody, natomiast dla wszystkich uczniów przewidziane są upominki. Nauczyciele i szkoły, którzy spełnią wszystkie warunki prawidłowego przeprowadzenia lekcji wezmą udział w losowaniu nagród, które będą przydatne w pracy z uczniami. Dodatkowo nauczyciele zostaną wyróżnieni dyplomami.

W poprzednich czterech edycjach akcji, zrealizowanych w latach 2011-2016, odbyło się blisko 2500 lekcji. W zajęciach wzięło udział ponad 50 000 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju powierzyło zadanie realizacji akcji edukacyjnej PRownia - sztuka relacji s.c.

Zgłoszenia przyjmowane są od 19 lutego do 14 marca 2018 r. Z uwagi na limit miejsc Organizator zastrzega możliwość wcześniejszego zamknięcia rekrutacji.

Szkoły mogą się zgłaszać poprzez specjalny formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.lekcjaofunduszach-zglosSzkole.pl.

Terminy:

  • 19 lutego – 14 marca 2018 - przyjmowanie zgłoszeń do udziału w akcji edukacyjnej;
  • marzec – kwiecień 2018 - przeprowadzanie lekcji przez nauczycieli i przyjmowanie sprawozdań ze zrealizowanych lekcji;
  • maj 2018 - losowanie i przekazanie nagród dla nauczycieli, którzy przesłali sprawozdanie oraz szkół biorących udział w akcji edukacyjnej (o terminie losowania będziemy informować);
  • czerwiec 2018 – finał konkursu „Start-up na 5tkę!”

Poznaj szczegóły wydarzenia

Regulamin akcji edukacyjnej "Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II"


Informacja pochodzi ze stron internetowych administracji publicznej.

Źródło: Strona Programu Polska Wschodnia
Miejsce: Województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie
Data wydarzenia: od 2018-02-19 do 2018-03-14
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja ekonomiczna
  • fundusze strukturalne
  • oświata
  • przedsiębiorczość
  • rozwój regionalny