Przejdź do treści głównej

Gdynia. „Lodowa Mila” dla Fundacji Ronalda McDonalda

autor(ka): Joanna Stryczniewicz
2018-02-22, 10:09
archiwalne
Pływał w lodowatych wodach Syberii, z sukcesami reprezentował Polskę w zawodach Pucharu Świata, a już w marcu popłynie na rzecz programów Fundacji Ronalda McDonalda. Jaką odległość przepłynie Piotr Biankowski? Wszystko zależy od wsparcia, które do 2 marca można udzielać na rzecz akcji charytatywnej „Lodowa Mila”.

Dystans Lodowej Mili to 1609 metrów, które Piotr Biankowski - sportowiec ekstremalny, od lat uprawiający winter swimming, przepłynął w temperaturze 1,2 stopni Celsjusza w zaledwie 27 minut. Tym samym sportowiec ustanowił rekord Polski, przełamując bariery zimna, wytrzymałości i szybkości.

Już 17 marca Piotr popłynie kolejny raz w ekstremalnych, zimowych warunkach. Dystans, który pokona, zależy od darczyńców. Każde 50 zł wpłacone na racz akcji to kolejny metr, jaki podjął się przepłynąć Piotr w zimowych warunkach Zatoki Gdańskiej. Cel jest szczytny, ponieważ każda złotówka zostanie przeznaczona na wsparcie programu Pokoi Rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda, prowadzonych w Szpitalu Pediatrycznym WUM, z których codziennie korzysta ok. 1000 opiekunów małych pacjentów.

Finał akcji odbędzie się 17 marca 2018 r.na plaży miejskiej przy basenie jachtowym w Gdyni. Wpłaty można przekazywać do 2 marca 2018 roku za pośrednictwem strony internetowej Fundacji lub bezpośrednio na numer konta: ING PL 46 1050 0086 1000 0022 7364 4068 z dopiskiem „Lodowa Mila" oraz imieniem i nazwiskiem lub nazwą firmy.

O Fundacji Ronalda McDonalda

Fundacja Ronalda McDonalda funkcjonuje w Polsce od 2002 roku, skupiając się na profilaktyce, diagnostyce oraz wsparciu rodzin w trakcie choroby dziecka. Krakowski „Dom poza domem”, Pokoje Rodzinne w Szpitalu Pediatrycznym WUM i w Międzylesiu, bezpłatne badania na pokładzie ambulansu, wykłady dla lekarzy i rodziców - to tylko niektóre z programów, z których co roku bezpłatnie korzysta ponad 40 tysięcy osób. Siłą Fundacji są też wolontariusze – tylko w ubiegłym roku w jej projekty zaangażowało się w minionym roku ponad 500 osób. Wszystkie działania Fundacji koncentrują się wokół idei „Aby rodzina mogła być razem” w najtrudniejszych chwilach.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Ronalda McDonalda
Miejsce: Gdynia
Data wydarzenia: od 2018-02-22 do 2018-03-17
Organizator:

Fundacja Ronalda McDonalda

Adres:

Żwirki i Wigury 63A, 02-091 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 522 73 10

Faks:

22 628 97 21

E-mail:

fundacja@frm.org.pl

Www:

http://www.frm.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • ochrona zdrowia
  • sport