Przejdź do treści głównej

Murale na setne urodziny Niepodległej! Konkurs!

autor(ka): Gabriela Będkowska
2018-02-23, 15:46
archiwalne
Ogłaszamy konkurs na opracowanie koncepcji działań artystyczno-edukacyjnych, zakończonych powstaniem muralu, upamiętniającego setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości!

Rok 2018 upłynie pod znakiem celebrowania wyjątkowej rocznicy w historii naszego kraju – stulecie odrodzenia Polski po 123 latach zaborów. Narodowe Centrum Kultury również włącza się w wielkie świętowanie, ogłaszając konkurs, który ma celu:

  • zachęcać dzieci i młodzież do aktywnego odkrywania historii,
  • włączanie najmłodsze pokolenie Polaków do obchodów rocznicy setnej rocznicy odzyskania Niepodległości,
  • zaktywizowanie dzieci i młodzież do działań na rzecz lokalnej społeczności.

Do 25 marca 2018 r. czekamy na propozycje koncepcji działań edukacyjno-kulturalnych, skierowanych do dzieci i młodzieży. Działania mogą obejmować m.in. warsztaty, spacery historyczne, wspólne zbieranie pamiątek, organizację gry miejskiej, spotkania ze świadkami historii, które przygotują uczestników do zaprojektowania i wykonania muralu. Komisja konkursowa wyłoni dziesięciu laureatów, każdemu przekazując do 39 000 zł na realizację projektu. Do października 2018 r. będą trwały prace nad realizacją dziesięciu murali, nawiązujących do rocznicy odrodzenia polskiego państwa.

Wierzymy, że udział w konkursie jest szansą na włączenie się małych społeczności w wielkie świętowanie w sposób aktywny, twórczy i odpowiedzialny, a wykonanie muralu będzie stanowiło dla uczniów wyjątkową okazję do pogłębienia wiedzy historycznej i wzmocnienia umiejętności artystycznych.

Szczegóły znajdziecie TU.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Narodowe Centrum Kultury
Miejsce: Cała Polska
Data wydarzenia: od 2018-02-23 do 2018-03-25
Organizator:

Narodowe Centrum Kultury

Adres:

Płocka 13, 01-231 Warszawa-Wola, woj. mazowieckie

Tel.:

22 210 01 00

Faks:

22 210 01 01

E-mail:

nck@nck.pl

Www:

http://www.nck.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja obywatelska
  • historia
  • kultura