Przejdź do treści głównej

Akcja pomocy bezdomnym zwierzętom: Karmimy Psiaki

autor(ka): Fundacja Sarigato
2018-03-07, 13:48
archiwalne
Karmimy Psiaki to największa w Polsce akcja pomocy bezdomnym zwierzętom. Ruszyła kolejna – już czwarta – edycja przedsięwzięcia.

Od 2011 roku stałą opieką objętych zostało 16 schronisk w całej Polsce, pomoc otrzymało 58 fundacji oraz schronisk. W ramach wsparcia Karmimy Psiaki przekazało niemal 30 tys. kg karmy, pomogło w adopcji 751 zwierząt, a w organizowanych przez nich akcjach edukacyjnych wzięło udział ponad 342 tys. osób. Teraz obejmie pomocą zupełnie nowe placówki w całej Polsce i jeszcze bardziej zaangażuje się w pomoc bezdomnym Kociakom!

W pierwszej edycji akcji pod opieką Karmimy Psiaki znalazło się schronisko z Zabrza. Po roku działania organizatorzy rozszerzyli pomoc na 8 schronisk: Warszawa, Zabrze, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Wrocław, Nowy Dwór Mazowiecki. W październiku 2014 roku rozpoczęła się 3. edycja przedsięwzięcia. Pomoc zaczęło otrzymywać jeszcze więcej schronisk – 16 z terenu całej Polski. Organizatorzy chcą pomagać jeszcze bardziej i jeszcze szerzej. Dlatego startują z 4. edycją akcji Karmimy Psiaki.

Co się zmieni?

Pod opieką akcji znalazły się zupełnie nowe schroniska z terenu całej Polski. Stałą pomoc otrzymają placówki w Wysokiej Strzyżowskiej, Warszawie, Tarnowskich Górach, Głownie, Sandomierzu, Puławach, Starogardzie Gdańskim, Sokołowie Podlaskim, Kołobrzegu, Szczecinku, Boguszycach Małych, Racławicach, Korabiewicach, Zielonej Górze, Olszynie i Łomiankach.

Inną istotną zmianą jest włączenie w obręb działalności innych czworonożnych przyjaciół – Kociaki. W tej edycji organizatorzy chce skupić się też na nich – zarówno w kontekście naszej działalności edukacyjnej, jak i w zbliżających się kampaniach społecznych oraz akcjach adopcyjnych.

Cele akcji pozostają te same: KARMA, ADOPCJA, EDUKACJA. Przedsięwzięcie ma na celu eliminację bezdomności zwierząt przez pomoc w poszukiwaniu domu zwierzakom, popularyzację odpowiedzialnej adopcji oraz finansowe wsparcie mniejszych schronisk i fundacji.

Jak efektywnie pomagać bezdomnym zwierzętom?

Profesjonalizm, kreatywne rozwiązania i nowoczesne narzędzia, które pozwalają "pomagać przy okazji" oraz efekty - właśnie na to akcja Karmimy Psiaki stawia w swoich działaniach. To, co wyróżnia ten projekt spośród innych akcji dobroczynnych to umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii ICT. Narzędzia do pomagania można znaleźć na stronie: https://www.karmimypsiaki.pl/narzedzia

Fundacja w ramach akcji Karmimy Psiaki prowadzi Internetowy Sklep Karmimy Psiaki z artykułami dla psów i kotów, z którego 100% zysku przekazywane jest na rzecz bezdomnych psów oraz kotów.

Od niedawna Karmimy Psiaki można wspierać na platformie crowdfundingowej Patronite.

Organizatorzy w ciągu 3 miesięcy chcą uzbierać pieniądze na zakup karmy dla 1 000 Psiaków i Kociaków. Równolegle prowadzą zbiórkę na zakup ocieplonych bud do schronisk oraz na kampanię przeciwko przemocy wobec zwierząt.


Źródło: Fundacja Sarigato
Data wydarzenia: od 2018-03-07 do 2018-04-30
Organizator:

Fundacja Sarigato

Adres:

Vetulaniego 14 lok. 2, 31-226 Kraków, woj. MA

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność
  • ekologia, środowisko
  • prawa zwierząt
  • zwierzęta