Przejdź do treści głównej

Pomorze Zachodnie. Konkurs Marszałka WZ "Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2017"

autor(ka): Magdalena Pieczyńska
2018-03-08, 12:17
archiwalne
8 marca br. ogłoszona została szósta edycja Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla jednostek samorządu terytorialnego „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2018”. Nabór wniosków potrwa do 9 kwietnia 2018 r.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaprasza do udziału w konkursie „Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2018”.

Konkurs skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa zachodniopomorskiego. Z uwagi na umożliwienie porównania rozwiązań stosowanych w różnej skali i uwarunkowaniach, oceny będą dokonywane w trzech grupach jednostek, tj.:

  1. powiaty i miasta na prawach powiatu;
  2. gminy liczące powyżej 15 tyś mieszkańców;
  3. gminy liczące poniżej 15 tyś mieszkańców.

Przedmiotem oceny będzie współpraca prowadzona przez jednostki samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku.

Zgłoszenie do udziału w Konkursie może być dokonane zarówno z inicjatywy jednostki samorządu terytorialnego, jak i organizacji pozarządowej.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest przesłanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego „Formularza zgłoszenia”, stanowiącego załącznik do Regulaminu Konkursu, wraz z płytą CD zawierającą dokumentację potwierdzającą prowadzone działania, tj. np. zdjęcia, kserokopie uchwał, zrzuty stron internetowych, wycinki prasowe, publikacje, listy gratulacyjne, podziękowania.

Nabór wniosków konkursowych prowadzony będzie od dnia ukazania się ogłoszenia o konkursie na stronie internetowej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego do dnia 9 kwietnia 2018 r.

Zwycięskie samorządy otrzymają tytuł Samorządowego Lidera Współpracy z NGO 2018, okolicznościowe statuetki, dyplomy oraz nagrodę finansową w wysokości 5 000 zł brutto w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na realizację zadań bieżących z zakresu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Uroczyste ogłoszenie wyników, podsumowanie Konkursu, wręczenie statuetek i dyplomów nastąpi podczas spotkania w ramach Zachodniopomorskiego Forum Pełnomocników ds. NGO.

Informacji odnośnie konkursu udzielają koordynatorki konkursu Karolina Pawska 91/44 16 232 i Magdalena Pieczyńska, tel. 91/ 44 16 224,

Szczegóły konkursu, w tym regulamin i formularz zgłoszenia dostępny jest tutaj


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Wydział Współpracy Społecznej UM WZ
Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Data wydarzenia: od 2018-03-08 do 2018-04-09
Organizator:

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Adres:

Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, woj. zachodniopomorskie

Tel.:

91 44 16 232/224

Faks:

91 44 16 231

E-mail:

mpieczynska@wzp.pl

Www:

http://www.wzp.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • współpraca z administracją