Przejdź do treści głównej

Rekrutacja dla kandydatów do V edycji konkursu „Młodzieżowy Delegat Polski do ONZ”

autor(ka): Organizatorzy
2018-03-08, 15:23
archiwalne
Polska Rada Organizacji Młodzieżowych we współpracy z Departamentem Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP rozpoczęła rekrutację dla kandydatów do V edycji konkursu „Młodzieżowy Delegat Polski do ONZ”, organizowanego w ramach globalnego programu UN Youth Delegate. Do 25 marca czekamy na zgłoszenia osób zainteresowanych sprawami społecznymi lub ekonomicznymi także w kontekście międzynarodowym i młodzieżowym.

O programie

„Program Młodzieżowy Delegat Polski do ONZ” jest jedynym tego typu programem w Polsce, włączającym młodych Polaków w działania polskiej delegacji podczas 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Umożliwia młodzieży bezpośrednie zaangażowanie w międzynarodową politykę. Jako Młodzieżowy Delegat, młoda osoba ma szansę zaznaczyć swój głos w kwestiach rozwoju i globalnego obywatelstwa na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym, a także promować politykę rozwoju i tematykę młodzieżową wśród Polaków.

Program jest doskonałą okazją do promowania działalności młodych Polaków na forum międzynarodowym oraz zacieśniania współpracy polskiego społeczeństwa obywatelskiego z ONZ. Konkurs ma za zadanie zapoznanie młodych ludzi z Polski z problemami globalnego rozwoju i możliwościami zaangażowania w tym zakresie w ramach ONZ.

Zgłoszenia do edycji 2018/2019

By zgłosić swoją kandydaturę na Młodzieżowego Delegata należy wypełnić formularz do 25 marca 2018 r. znajdujący się na stronie http://unyouthdelegate.pl. Formularz składa się z dwóch części. W pierwszej należy podzielić się swoimi doświadczeniami i zainteresowaniami, które wyróżniają kandydata i pozwolą określić jego profil jako Młodzieżowego Delegata. W drugiej odpowiedzieć na dwa spośród kilku pytań. Do zgłoszenia można też dołączyć krótki materiał wideo.

Na podstawie ocen nadesłanych prac Komisja konkursowa wyłoni sześcioro finalistów, których zaprosi na rozmowy kwalifikacyjne. Rozmowy będą miały na celu ocenę kandydata pod kątem pracy w grupie, zdolności liderskich, strategicznego myślenia, a także stworzenie okazji do prezentacji ich oczekiwań oraz planów związanych z przygotowaniami do wyjazdu do Nowego Jorku oraz udziału w posiedzeniach i spotkaniach w ONZ. Ostatecznego wyboru Młodzieżowego Delegata na 73. sesję Zgromadzenia Ogólnego NZ dokona MSZ spośród 2 finalistów, których zarekomenduje mu Komisja konkursowa.

W konkursie mogą wziąć udział osoba urodzone pomiędzy 1 stycznia 1993 roku a 1 października 2000 roku - obywatele Polscy, niekarani i z pełnią praw publicznych. Konieczna będzie znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym konwersacje i negocjacje, a także zainteresowanie aktywnym uczestnictwem w życiu politycznym i społecznym.

Wszystkie szczegóły dot. konkursu, w tym regulamin konkursu oraz formularz znajdują się na stronie programu: http://www.unyouthdelegate.pl


Źródło: info. nadesłana
Data wydarzenia: od 2018-03-08 do 2018-03-25
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność obywatelska
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • edukacja obywatelska
  • młodzież
  • państwo, polityka
  • polityka międzynarodowa