Przejdź do treści głównej

Dni św. Patryka 2018

autor(ka): Fundacja Kultury Irlandzkiej
2018-03-09, 13:32
archiwalne
(PAP) Fundacja Kultury Irlandzkiej już po raz piętnasty organizuje w Polsce cykl imprez „Dni św. Patryka”. W czasie trwającego od 10-23 marca wielkiego, irlandzkiego święta w 9 polskich miastach (Poznaniu, Warszawie, Sopocie, Wrocławiu, Krakowie, Kaliszu, Lublinie, Zamościu i Krasnymstawie) posłuchać będzie można muzyki irlandzkiej, między innymi w wykonaniu zespołów Carrantuohill, Beltaine, Duan czy Usłyszeć taniec.

Nie zabraknie tańców irlandzkich, filmu, irlandzkiej kuchni, a także atrakcji dla dzieci.

„Dni św. Patryka”, odbywające się pod patronatem honorowym Ambasadora Irlandii i Konsula Honorowego Irlandii w Poznaniu, to trwająca już od piętnastu lat tradycja.

Święto narodowe Irlandii jest dla Fundacji okazją do zaprezentowania irlandzkiej kultury poprzez taniec, muzykę, film, warsztaty plastyczne dla najmłodszych, spotkanie z legendami. Specjalne zajęcia przygotowane zostały dla szkół biorących udział w projekcie edukacyjnym Fundacji - „Irlandia w szkole”. Dnia 12 marca, w IV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu ponad 150 uczniów z Poznania i Wielkopolski weźmie udział w warsztatach, w czasie których grupy z każdej ze zgłoszonych szkół będą musiały wykonać serię irlandzkich zadań.

Nie zabraknie lubianego Festiwalu Filmów Irlandzkich z pokazem takich produkcji jak „Piękny drań”, poruszającej „Sanctuary” czy wielokrotnie nagradzanej i nominowanej do Oscara - „Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri” w reż. Martin McDonagh. Irlandzkie filmy pokazane zostaną we Wrocławiu, Poznaniu i Zamościu.

Taniec zawładnie scenami i salami Śląska, Sopotu, Poznania, Wrocławia, Lublina i Warszawy, zarówno w formie warsztatów, zabaw tanecznych, jak i pokazów.

Fundacja przygotowała także specjalne zajęcia dla dzieci w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu, Muzeum Narodowym we Wrocławiu i Muzeum Archeologicznym w Warszawie.

Przygotowaliśmy także serię wykładów poświęconych irlandzkiej historii, polityce, archeologii. W Lublinie i Zamościu odbędą się także lekcje języka irlandzkiego.

Wszystkie programy „Dni św. Patryka 2018” dostępne są na stronie Fundacji: www.fki.home.pl

Mecenasem Fundacji i „Dni św. Patryka” jest Bank Zachodni WBK.


Informacja pochodzi z Centrum Prasowego PAP


Źródło: Centrum Prasowe PAP, Fundacja Kultury Irlandzkiej
Data wydarzenia: od 2018-03-10 do 2018-03-23
Organizator:

Fundacja Kultury Irlandzkiej

Adres:

Kramarska 1, 61-765 Poznań, woj. WP

Tel.:

61 855 32 26

Faks:

61 855 32 26

E-mail:

fundacja@fki.home.pl

Www:

http://www.fki.home.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • rozrywka
  • wielokulturowość