Przejdź do treści głównej

Gdańsk. Seminarium "Fit for Diversity" dla organizatorów wymiany polsko-niemieckiej

autor(ka): Olga Krajewska
2018-03-13, 12:17
archiwalne
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza nauczycieli i nauczycielki, edukatorów i edukatorki młodzieży oraz pedagogów i pedagożki zaangażowanych/-e w polsko-niemiecką wymianę młodzieży do udziału w seminarium „Fit for Diversity”, które odbędzie się od 9 do 12 maja 2018 roku w Gdańsku.

W międzynarodowych spotkaniach młodzieży biorą udział młodzi ludzie, którzy różnią się od siebie nie tylko narodowością. Aby zauważyć występujące pomiędzy nimi różnice, wystarczy przyjrzeć się chociażby takim kwestiom jak płeć, religia, pochodzenie etniczne, język, ulubiony rodzaj muzyki czy przynależność do określonej grupy społecznej. Indywidualizm i odrębność każdej osoby można ocenić dopiero wtedy, kiedy dostrzeże się te różnorodne cechy i nauczy się konstruktywnie obchodzić ze stereotypami, uprzedzeniami, władzą i dyskryminacją.

Jak rozmawiać z młodzieżą o różnorodności? Jak radzić sobie z różnicami społeczno-kulturowymi występującymi podczas wymian młodzieży? I wreszcie, jak wspierać młodych w procesie kształtowania postawy otwartej na otaczającą ich różnorodność? Na te i inne pytania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi podczas seminarium „Fit for Diversity”.

Cel seminarium

Seminarium „Fit for Diversity” ma na celu dostarczyć nauczycielom i opiekunom młodzieży podstaw do pracy, której towarzyszy świadome podejście do zagadnienia różnorodności. Ma także zaopatrzyć ich w praktyczne metody pracy z młodzieżą podczas projektów. Uczestnicy szkolenia otrzymają możliwość ich wypróbowania, omówienia, jak również dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium zapraszamy do zgłaszania się za pośrednictwem formularza online do 28 marca 2018 roku.

Formularz online: https://wiki.dpjw.org/webform7/pl/node/60


Pliki do pobrania

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Miejsce: Centrum Konferencyjno-Sportowe GALION, Stogi 20, 80-642 Gdańsk, woj. pomorskie
Data wydarzenia: od 2018-05-09 do 2018-05-12
Organizator:

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Adres:

Alzacka 18, 00-001 Warszawa, woj. mazowieckie

Tel.:

+48 22 518 89 10

E-mail:

olga.krajewska@dpjw.org

Www:

http://www.pnwm.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja pozaformalna
  • młodzież
  • oświata
  • współpraca międzynarodowa