Przejdź do treści głównej

Transformative Action Award

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-03-13, 16:34
archiwalne
Wszystkie miasta i organizacje społeczeństwa obywatelskiego realizujące działania na rzecz zrównoważonego rozwoju organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie na najlepsze przekształcenie i zdobycie nagrody Transformative Action Award! Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca 2018 r.

Konkurs został otwarty pod koniec lutego i do 30 czerwca 2018 r. samorządy lokalne i regionalne oraz organizacje społeczeństwa obywatelskiego mogą zgłaszać realizowane bądź już zakończone projekty pozytywnych, innowacyjnych i zrównoważonych zmian wprowadzonych w celu przekształcenia swoich miejscowości w odpowiedzialne społecznie i ekologicznie – tzw. zrównoważone miasta (smart cities). Miasta zrównoważone uwzględniają w podejmowaniu decyzji obecny i przyszły rozwój, w tym dobrobyt obecnych i przyszłych mieszkańców, dbałość i troskę o zasoby, w tym o zasoby naturalne i oddziaływanie na środowisko naturalne, szacunek dla społeczności lokalnej, kulturę i styl życia społeczności oraz dziedzictwo kulturowe.

Projekty, które realizują założenia Deklaracji Baskijskiej, można zgłaszać w konkursie w odniesieniu do trzech kategorii: zmiany społeczno-kulturalne; zmiany społeczno-ekonomiczne oraz zmiany technologiczne.

Deklaracja Baskijska i zrównoważony rozwój

Szczegółowe warunki konkursu i samej inicjatywy: www.sustainablecities.eu/transformative-action-award/

A na Platformie Miast zrównoważonych można zapoznać się z przykładami działań na rzecz zrównoważonego rozwoju: www.sustainablecities.eu/transformative-actions-database/?c=search


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: europadlaobywateli.pl
Data wydarzenia: od 2018-03-13 do 2018-06-30
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • miasto
  • rozwój lokalny
  • ruchy miejskie
  • wspólnoty i społeczności lokalne
  • zrównoważony rozwój