Przejdź do treści głównej

Łódź. Warsztaty "Klucz do nowych technologii i kompetencji cyfrowych w edukacji"

autor(ka): Julian Czurko
2018-03-14, 08:45
płatne
Celem warsztatu jest przygotowanie nauczycieli szkolnych i akademickich do wprowadzania technologii informatyczno-komunikacyjnych (TIK) do procesu edukacji – zarówno na etapie własnych przygotowań, jak i w trakcie prowadzonych zajęć. Dzięki udziałowi poznasz źródła darmowych materiałów do tworzenia prezentacji i pomocy, przećwiczysz szereg aplikacji i znajdziesz twórcze metody zastosowania ich w nauczaniu. Łódź, 25 marca. Szkolenie jest odpłatne.

Kompetencje cyfrowe to nie tylko posługiwanie się sprzętem i programami, lecz także umiejętność współpracy w sieci, kreatywnego rozwiązywania problemów, czy krytycznego przetwarzania informacji. Posługiwanie się nimi już dziś funkcjonuje na równi z czytaniem i pisaniem jako cyfrowa alfabetyzacja – przez co stanowi kluczowy element nauki na wszystkich jej poziomach. Celem warsztatu jest przygotowanie nauczycieli szkolnych i akademickich do wprowadzania technologii informatyczno-komunikacyjnych (TIK) do procesu edukacji – zarówno na etapie własnych przygotowań, jak i w trakcie prowadzonych zajęć. Szkolenie dedykowane jest nauczycielom od poziomu wczesnoszkolnego po akademicki, szczególnie wychowawcom, dyrektorom szkół, doktorantom i doktorom, którzy podczas warsztatu nauczą się wykorzystywać darmowe i dostępne aplikacje do:

 • przygotowania materiałów wizualnych i prezentacji;
 • publikowania i dystrybuowania ich;
 • sprawdzania postępów w nauce;
 • tworzenia warunków i ram współpracy w zespołach wirtualnych.

Dzięki udziałowi w interaktywnym warsztacie:

 • poznasz źródła darmowych materiałów i programów do wykorzystania na zajęciach;
 • przećwiczysz szereg aplikacji i poznasz sposoby na ich nieszablonowe zastosowania;
 • znajdziesz kreatywne rozwiązania ułatwiające i uatrakcyjniające różne etapy procesu uczenia;
 • dostosujesz poziom zaangażowania w wykorzystywanie technologii w edukacji do kompetencji uczniów – oraz własnych.

Szkolenie odbędzie się 25 marca 2018 r. w godzinach 10.00-18.00 w Good Time Aparthotel (Łódź, ul. Piotrkowska 120). Podczas spotkania przewidziany jest bar kawowy, zaś posiłek w trakcie planowanej przerwy obiadowej pozostaje w gestii uczestników.

Uczestniczące osoby są proszone o przyniesienie swoich laptopów oraz ewentualnie smartfonów. Wszystkie aplikacje z programu szkolenia działają na laptopach a większość ma wersje mobilne, które również można będzie przećwiczyć (co stanowi opcję dla osób, które nie mogą przyjść z komputerem). W sali szkoleniowej dostępne będzie połączenie Wi-Fi, ale własny internet mobilny na wszelki wypadek również jest mile widziany.

Warsztat poprowadzi dr Julian Czurko – trener, coach, facylitator, ekspert ds. komunikacji w organizacjach oraz trener wspomagania oświaty. Doktor nauk humanistycznych, absolwent wydziałów Uniwersytetów Łódzkiego i Warszawskiego, ukończył podyplomowe studia menedżerskie i trenerskie. Ma 7-letnie doświadczenie jako wykładowca akademicki, 5-letnie jako trener oraz 3-letnie jako coach indywidualny i facylitator zespołów. Jest absolwentem programów akredytowanych przez Międzynarodową Federację Coachów (ICF), Akademii Coacha JAK-MD™, CoachWise Essentials™, a także kilku szkół trenerskich, w tym Akademii Trenera Biznesu JAK-MD™.

Jako trener przeprowadził ponad 700 godzin szkoleń i warsztatów. Współpracuje z radami pedagogicznymi, wykładowcami akademickimi, studentami, a także instytucjami kultury, NGO oraz zespołami firm. Specjalizuje się w budowaniu kultury organizacji i zespołów poprzez podnoszenie kompetencji komunikacyjnych, twórczych, nauki oraz współpracy – także w przestrzeni wirtualnej. Skupia się nie tylko na rozwoju kompetencji miękkich – wdraża również technologie informatyczno-komunikacyjne w obszarze nauki, kreatywności i kooperacji.

Zgłoszenia (wraz z ew. danymi do faktur) prosimy przesyłać przez formularz: https://goo.gl/forms/LG35fWBEeIuGvI4A2

Koszt udziału: 200 PLN (brutto).

Dla osób, które zapiszą się również na warsztat 24.03.2018 r. – „Klucz do metod aktywizujących i procesu grupowego w edukacji” (https://moje.ngo.pl/x/2170216) – przewidziana jest promocyjna cena 350 PLN (brutto) za oba warsztaty razem!

Zapisy do 20 marca 2018 r.

Liczba miejsc ograniczona ze względu na warsztatowy charakter szkolenia. Warunkiem ostatecznej rejestracji jest wpłata kwoty za udział – liczy się kolejność wpłat!

Szkolenie organizowane jest częścią programu Laboratorium Edukacji Fundacji Rokoko realizowanego w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego.

Dane do przelewu:
Fundacja Rokoko, ul. Piotrkowska 235/241 lok. 20, 90-456 Łódź Volkswagen Bank Polska 39 2130 0004 2001 0609 6218 0004 Z dopiskiem: „Szkolenie 25.03.2018”


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Good Time Łódzki Historyczny Kompleks Apartamentowy, Piotrkowska 120, 90-001 Łódź, woj. łódzkie
Data wydarzenia: 2018-03-25
Organizator:

Fundacja Rokoko

Adres:

Piotrkowska 235/241, 90-456 Łódź, woj. LD

Tel.:

503 987 255

E-mail:

fundacja@rokoko.org.pl

Www:

http://www.rokoko.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • edukacja
 • nowe technologie
 • oświata