Przejdź do treści głównej

Opole. Debata: Kobiety zarabiają mniej, bo są mniej inteligentne

autor(ka): Magdalena Kurowska
2018-03-19, 13:08
archiwalne
Szóstego kwietnia nadarza się w Opolu okazja do szczerej i otwartej dyskusji na temat stereotypów i uprzedzeń dotyczących płci, nie tylko w kulturze, ale i społeczeństwie. W ramach Festiwalu Kręgi Kobiet 2018 odbędzie się debata w formie procesu grupowego na temat, wydawałoby się już wielokrotnie omawiany, a jednak wciąż żywy. Trwają zapisy na to wydarzenie.

Sama już formuła spotkania – procesu grupowego – jest interesująca. Uczestnicy i uczestniczki na początku zaproponują interesujące ich tematy, a następnie wybiorą jeden, na którym oprze się dyskusja. Podczas rozmowy osoby biorące udział w spotkaniu mają możliwość poznania różnych opinii na dany temat i sprawdzenia na ile mają one związek z ich własnym doświadczeniem. Celem spotkania jest przede wszystkim zwiększenie świadomości wokół wybranego zagadnienia i zrozumienie różnych stron konfliktu. Nad przebiegiem spotkania będą czuwać i zadbają o komfort wypowiedzi facylitatorzy z Instytutu Psychologii Procesu w Warszawie: Anna Bereźnicka, Rita Shaeper i Mariusz Bodzioch. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Laboratorium Zmiany.

Spotkanie odbędzie się w Opolskim Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych (ul. ks. K. Damrota 4, Opole) o godz. 16.30 i potrwa do dwóch godzin.

Aby wziąć udział, należy zgłosić się mailowo do 4. kwietnia włącznie na adres wpisując w tytuł wiadomości “Proces grupowy”, a w treści e-maila podać swoje imię i nazwisko.

Aktualności można śledzić na facebookowym wydarzeniu.

Uwaga, na potrzeby udokumentowania wydarzenia, proces grupowy będzie nagrywany w formie wideo.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Laboratorium Zmiany
Miejsce: Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Księdza Konstantego Damrota 4, 45-064 Opole, woj. opolskie
Data wydarzenia: 2018-04-06
Organizator:

Fundacja Laboratorium Zmiany

Adres:

Polna 15, 49-100 Niemodlin, woj. OP

E-mail:

rekrutacja@laboratoriumzmiany.org

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
  • feminizm
  • kobiety
  • równość