Przejdź do treści głównej

Szczecin. Społecznicy wracają czynić dobro! Gala otwierająca 2. edycję Programu Społecznik

autor(ka): Magdalena Pieczyńska
2018-03-21, 09:35
archiwalne
Chcesz dołączyć? Już dzisiaj, 21 marca w Operze na Zamku w Szczecinie o godz. 16.00 odbędzie się Gala otwierająca 2. edycję Programu Społecznik. Gościem specjalnym gali będzie Jurek Owsiak.

W ubiegłym roku zgłoszono 1152 inicjatywy, a 515 otrzymało dofinansowanie, m.in. wyróżnione i docenione za aktywność i kreatywność:

 • Stowarzyszenie Refugees Szczecin – za realizację w szczecińskich liceach warsztatów dla młodzieży i nauczycieli dotyczące migracji, ich przyczyn czy mechanizmów prowadzących do społecznego wykluczenia pn. „Nikt nie jest nielegalny”.
 • Stowarzyszenie na rzecz Edukacji TRADYCJA z siedzibą w Bełcznej gm. Łobez, które przygotowało „Hydrozagadkę w szuwarach” czyli rajd kajakowo-pieszy na orientację podczas Festiwalu „Spiskowcy Rozkoszy”.
 • Stowarzyszenie To Tu – Akademia Twórczych Umiejętności w Czaplinku – „Ulica jak malowana” za społeczne działania na rzecz powstania muralu, zagospodarowania lokalnego skweru i organizację wystawy fotograficznej.
 • Darłowskie Centrum Wolontariatu z grupą nieformalną – Warsztaty Uniwersyteckie „Ośmiorniczki” tworzące podczas specjalnych warsztatów przytulanki - „Ośmiorniczki” – robiono z myślą o wcześniakach i ich naturalnej potrzebie łapania za pępowinę.
 • Społecznik pokazał również ogromny potencjał takich organizacji, jak Chorągiew Zachodniopomorskiego Związku Harcerstwa Polskiego, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Oddział Województwa Zachodniopomorskiego, które wykazały się największą aktywności w liczbie składanych i dofinansowanych inicjatyw.

Chcesz wziąć udział? Zadzwoń pod numer telefonu: 91 48 07 250 lub napisz e-mail do: i potwierdź swoją obecność!

Do zobaczenia!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Wydział Współpracy Społecznej UM WZ
Miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Data wydarzenia: 2018-03-21
Organizator:

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Adres:

Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, woj. zachodniopomorskie

Tel.:

91 48 07 250

Faks:

91 43 29 457

E-mail:

jdolega@wzp.pl

Www:

http://www.wzp.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • aktywność lokalna
 • aktywność obywatelska
 • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie
 • fundusze, fundraising, finansowanie
 • inicjatywy oddolne
 • społecznicy