Przejdź do treści głównej

Nagrody za dobre praktyki. Konkurs #SaferInternet4EU

autor(ka): opr. MM, ngo.pl
2018-03-26, 17:35
archiwalne
Komisja Europejska postanowiła nagrodzić działania, które uczą młodzież odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii. Do konkursu #SaferInternet4EU zgłaszać można projekty oraz kampanie informacyjne zrealizowane w ciągu ostatnich dwóch lat. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 maja 2018 r.

O nagrody mogą ubiegać się:

  • organizacje i instytucje,
  • nauczyciele lub zespoły nauczycieli,
  • młodzi ludzie lub zespoły młodych ludzi w wieku od 13 do 19 lat.

Nagrody zostaną przyznane za wdrażanie dobrych praktyk, programów edukacyjnych, narzędzi lub kampanii związanych z działaniami na rzecz uświadamiania młodych ludzi o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu i nowych technologii.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń z każdej kategorii jury konkursowe wybierze trzy najlepsze. Ich autorzy zostaną poproszeni o stworzenie krótkich filmów opowiadajacych o projektach, które zrealizowali. Finaliści konkursu zostaną zaproszeni na ceremonię rozdania nagród, która odbędzie się w Brukseli podczas Safer Internet Forum (SIF) w listopadzie 2018 roku. Organizatorzy przewidują również przyznanie jednej nagrody publiczności.

Konkurs realizowany jest w ramach projeku KE "Better Internet for Kids" (BIK).

Zgłoszenia można nadsyłać do 15 maja 2018.

Więcej informacji


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: eurodesk.pl
Data wydarzenia: od 2018-03-26 do 2018-05-18
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja informatyczna
  • nowe technologie