Przejdź do treści głównej

Wyjazdy zagraniczne dla początkujących przedsiębiorców lub osób zamierzających otworzyć firmę

autor(ka): Roman Gruszczyk
2018-05-09, 11:21
archiwalne
SWIG Delta Partner z Cieszyna jest organizacją pośredniczącą w programie Erasmus for Young Entrepreneurs, posiadającą środki finansowe na wyjazdy zagraniczne dla przyszłych i początkujących przedsiębiorców (niezależnie od wieku), dające możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach. http://deltapartner.pl/projekt/europejski-program-wymiany-dla-przedsiebiorcow.

DELTA PARTNER Z CIESZYNA PROWADZI EUROPEJSKI PROGRAM WYMIANY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Program daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom (niezależnie od wieku) możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach uczestniczących. Szczegóły www.erasmus-entrepreneurs.eu/

Europejski program wymiany dla przedsiębiorców

Program Erasmus (edycja 10) dla młodych przedsiębiorców (młodych stażem biznesowym – nie wiekiem) jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach Unii Europejskiej.

Do wymiany doświadczenia dochodzi podczas pobytu u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga początkującemu przedsiębiorcy w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy. Przedsiębiorca przyjmujący czerpie korzyść, poznając własną firmę z nowej perspektywy, a także zyskuje możliwości współpracy z zagranicznymi partnerami oraz pogłębia swoją wiedzę na temat nowych rynków.

Kto może wziąć udział?

  • Początkujący przedsiębiorcy, którzy mają w planach założeniu własnej działalności gospodarczej lub którzy założyli działalność w ciągu ostatnich trzech lat.
  • Doświadczeni przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie Unii Europejskiej – firma goszcząca.

Długość stażu za granicą:

  • Pobyt za granicą może trwać od 1 do 6 miesięcy.

Warunki uczestnictwa:

Warunki uczestnictwa w działaniu opisane są w Regulaminie Przeprowadzania Naboru w ramach działania Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców (http://deltapartner.pl/projekt/europejski-program-wymiany-dla-przedsiebiorcow).

Jakie są korzyści z udziału w działaniu?

  • Przedsiębiorca przyjmujący uczestniczący w działaniu czerpie korzyści uzyskując możliwość pracy z energicznym i zmotywowanym początkującym przedsiębiorcą, który może przyczynić się do rozwoju firmy, wnosząc innowacyjne pomysły, nową wiedzę i umiejętności.
  • Dodatkowe korzyści płyną z tego, że ktoś „świeżym okiem" spojrzy na firmę, a także ze specjalistycznej wiedzy, którą dysponuje początkujący przedsiębiorca, a której może nie mieć przedsiębiorca przyjmujący.

Wartością dodana działania jest budowania sieci kontaktów i silnych relacji, które mogą być przydatne w przyszłości do wzajemnych konsultacji, udzielania referencji i poszukiwania zagranicznych, jak również doskonalenia umiejętności językowych.

Kontakt:

Roman Gruszczyk tel. 0048 663 301 761

Szczegóły:

http://deltapartner.pl/projekt/europejski-program-wymiany-dla-przedsiebiorcow

https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/index.php?lan=pl


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Stowarzyszanie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner
Miejsce: Cieszyn, Zamkowa 3a/1, 43-400 Cieszyn, woj. sląskie
Data wydarzenia: od 2018-05-10 do 2018-06-30
Organizator:

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych "Delta Partner"

Adres:

Zamkowa 3a lok. 1, 43-400 Cieszyn, woj. SL

Tel.:

33 851 44 81

Faks:

33 851 44 81

E-mail:

biuro@deltapartner.org.pl

Www:

http://www.deltapartner.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekonomia, rynek pracy
  • przedsiębiorczość
  • rozwój zawodowy
  • wspieranie przedsiębiorczości