Przejdź do treści głównej

Projekt „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi z województwa warmińsko-mazurskiego III”

autor(ka): Joanna Dziatkowiak
2018-04-05, 12:22
Zadanie publiczne pod taką nazwą – do końca bieżącego roku – realizuje ełcka Caritas. Jest ono współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem niniejszego projektu jest tworzenie warunków sprzyjających poprawie sytuacji życiowej i społecznej 32 osób z woj. warmińsko-mazurskiego (osób chorych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie), a tym samym wzmocnienie i poszerzenie sieci wsparcia społecznego.

Grupa 32 osób weźmie udział w działaniach edukacyjnych, integracji wewnątrzgrupowej i integracji z lokalną społecznością. W ramach zadania, poza wsparciem dla Beneficjentów, przewidziane jest także udzielanie pomocy osobom z najbliższego otoczenia osób z zaburzeniami psychicznymi/ niepełnosprawnych intelektualnie poprzez udzielanie bezpłatnych konsultacji. Lokalna społeczność zostanie zaproszona do wzięcia udziału w działaniach o charakterze integracyjnym, których celem będzie promocja pozytywnego wizerunku osób z zaburzeniami psychicznymi/ niepełnosprawnych intelektualnie.

A dokładniej, co czeka Beneficjentów projektu? Wyjazdowe warsztaty weekendowe, spotkania w środowisku otwartym pn. „Pasje i zainteresowania", wyjazd do Białegostoku i okolic (w programie Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Białymstoku, Jurajski Park Dinozaurów, „Muzeum Dziejów Ziemi” w Jurowcach, wizyta w Białostockim Teatrze Lalek (spektakl, piwnica tamtejszego teatru)….to tylko niektóre przedsięwzięcia, które realizowane będą w ramach niniejszego projektu.


LOGO

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Caritas Diecezji Ełckiej
Miejsce: Ełk, Olecko, Pisz, Gołdap
Data wydarzenia: od 2018-04-05 do 2018-12-31
Organizator:

Caritas Diecezji Ełckiej

Adres:

ks. prał. M. Szczęsnego 1, 19-300 Ełk, woj. warmińsko-mazurskie

Tel.:

87 441 70 00

Faks:

87 441 70 15

E-mail:

elk@caritas.pl

Www:

http://elk2.caritas.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • rodziny