Przejdź do treści głównej

Powieszą orła w Szwajcarce. Druga akcja "Śmieci skrzydeł nie mają"

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2018-04-09, 09:32
archiwalne
Szwajcarka - to przepiękne schronisko, znane przez wszystkich polskich wspinaczy i himalaistów, zaprasza do udziału w drugiej akcji pt. "Śmieci skrzydeł nie mają". W akcji wezmą udział uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczych z Jeleniej Góry pod opieką nauczycielki pani Renaty Jaryczewskiej, a całą grupę w Góry Sokole poprowadzi wrocławski ekolog i podróżnik - Dominik Dobrowolski.

Wyprawa do Szwajcarki jest otwarta, i każdy kto chciałby dołączyć będzie mile widziany. Na każdego, kto przyłączy się do wycieczki, Fundacja ProKarton ufunduje pyszne soki w kartonikach. Oczywiście po akcji puste kartoniki będę zniesione ze schroniska i wrzucone do żółtych pojemników na surowce wtórne. Akcja będzie zorganizowana 12 kwietnia w czwartek 2018 roku. O godzinie 10.00 eko-wycieczka ruszy w góry spod przepięknego zamku w Karpnikach. Zapraszamy.

12 kwietnia w schronisku Szwajcarka o godzinie 11.00 odbędzie się również prelekcja nt. ochrony środowiska w górach oraz konferencja prasowa, na której opowiemy o akcji. Uczniowie zamontują także tabliczkę "Śmieci skrzydeł nie mają" - co symbolicznie rozpocznie akcję w Górach Sokolich.
Akcja "Śmieci skrzydeł nie mają" organizowana jest przez Koalicję Recykling Górom - to obywatelska inicjatywa na rzecz czystości polskich gór, działająca społecznie i non profit, którą wspierają: Fundacja PlasticsEurope Polska i Fundacja ProKarton. Akcje planowane są w minimum 500 lokalizacjach (schroniska, szlaki górskie, Parki Narodowe ...) od Sudetów po Bieszczady.

Zapraszamy do współpracy: Koordynatora akcji - Dominik Dobrowolski, , tel. 697 092 978.

Pierwsza w Polsce akcja "Śmieci skrzydeł nie mają" odbyła się 7 marca w schronisku Andrzejówka. Posłuchaj relacji w RMF Max: https://www.youtube.com/watch?v=OR7hKKQjElc Zapraszamy również inne schroniska do udziału w projekcie i do przyłączenia się do kolejnych akcji. Wszystkie nasze działania są wspierane przez Koalicję Recykling Górom, do której mogą przyłączyć się firmy, organizacje, samorządy, media i osoby prywatne.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: Schronisko Szwajcarka
Data wydarzenia: 2018-04-12
Organizator:

Dominik Dobrowolski

E-mail:

dominik@cycling-recycling.eu

Www:

http://www.cycling-recycling.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja ekologiczna
  • ekologia, środowisko
  • młodzież
  • ochrona przyrody
  • recykling