Przejdź do treści głównej

Kraków. #DajSzansę dzieciom z domów dziecka

autor(ka): Fundacja Sarigato
2018-04-11, 13:10
archiwalne
Fundacja Sarigato, główny organizator akcji Szkoła 3.0, wystartowała z kampanią #DajSzansę. Jej celem jest zorganizowanie zbiórki pieniędzy na wsparcie rozwoju dzieci z krakowskich domów dziecka. Fundacja otrzymała 43 listy od dzieci z różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych, w których piszą o swoich pasjach i postanowieniach. Teraz organizacja będzie pomagać je spełniać. Akcja potrwa do końca czerwca.

https://www.facebook.com/Szkola3.0/videos/1595383917241148/?permPage=1

Najważniejszym celem projektu Szkoła 3.0 jest taka pomoc dzieciom z Domów Dziecka, która przyniesie skutki w przyszłości. Fundacja chce zapewnić im jak najlepszy start w dorosłość.

Pielęgnowanie zainteresowań ma ogromne znaczenie w okresie dojrzewania. Nie tylko rozwinie talent dziecka w konkretnej dziedzinie. Uprawianie hobby może być źródłem radości, jest okazją do odreagowania. Buduje poczucie własnej wartości, a z każdym kolejnym osiągnięciem wzmacnia pewność siebie. Często jest też dla dziecka okazją do poznania osób o podobnych zainteresowaniach.

Dzieci w domach dziecka zwykle nie mają rodziców, którzy wspieraliby ich i motywowali do działania, którzy mogliby sfinansować im korepetycje, podwieźć na zajęcia dodatkowe.

W odpowiedzi na ten problem Fundacja Sarigato prowadzi kampanię #DajSzansę. Ma ona na celu wyrównanie możliwości edukacyjno-rozwojowych dzieci z domów dziecka. Do organizacji trafiły 43 listy od dzieci z różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych, w których piszą o swoich pasjach i postanowieniach. Teraz fundacja będzie pomagać je spełniać. Są różne - tak jak różne są dzieci i ich zainteresowania - gotowanie, języki obce, śpiew, taniec, plastyka.

Kampanię promuje spot, w którym o swoich marzeniach opowiadają dzieci, także te z domów dziecka: https://bit.ly/2qnwzet.

Czasem potrzebna jest niewielka kwota, żeby móc pomóc spełnić jedno z postanowień. Trudna sytuacja rodzinno-materialna często stoi na przeszkodzie rozwoju dziecka. A każde dziecko powinno dostać taką samą szansę, by spełniać swoje marzenia.


Źródło: Fundacja Sarigato
Data wydarzenia: od 2018-04-11 do 2018-06-30
Organizator:

Fundacja Sarigato

Adres:

Vetulaniego 14 lok. 2, 31-226 Kraków, woj. MA

Tel.:

668 031 068

Faks:

12 444 17 30

E-mail:

kontakt@sarigato.org

Www:

http://sarigato.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • dzieci
  • edukacja
  • wychowanie