Przejdź do treści głównej

Polsko-Izraelska Wymiana Młodzieży (PIYE) 2018

autor(ka): Magdalena Lasocka
2018-04-11, 14:51
Działasz w organizacji zajmującej się międzykulturowością lub interesujesz się tą tematyką? Chcesz wzmocnić swoje kompetencje liderskie i wypracować pomysł na projekt o charakterze międzykulturowym pod okiem ekspertów? Dołącz do Polsko-Izraelskiej Wymiany Młodzieży PIYE 2018! Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza osoby młode osoby między 20 a 35 rokiem życia do przesłania zgłoszenia. Rekrutacja do 22 kwietnia!

Do udziału w Polsko-Izraelskiej Wymianie Młodzieży (PIYE) 2018 zapraszamy osoby młode (między 20-35 rokiem życia), które są edukatorami, studentami, aktywistami zainteresowanymi tematyką międzykulturowości, historii relacji polsko-żydowskich czy dialogu polsko-żydowskiego i które działają w organizacjach pozarządowych lub instytucjach kultury lub edukacji. Do udziału zachęcamy również osoby, które mają pomysły i chcą rozpocząć działania, którymi przyczynią do dialogu, aktywizacji i zmiany postawy.

Formuła i cel programu

Podczas programu będziemy wymieniać się doświadczeniami, spotykać z ekspertami, pracować nad wzmocnieniem liderskich kompetencji, rozmawiać o pomysłach, szukać wspólnych rozwiązań. Celem programu będzie wsparcie umiejętności liderskich uczestników, poznanie dobrych praktyk oraz pomoc w opracowaniu pomysłów na projekty, których punktem wyjścia będą relacje międzykulturowe lub historia relacji polsko-żydowskich.

Realizacja programu zarówno w Polsce, jak i w Izraelu pozwoli uczestnikom lepiej poznać wzajemne perspektywy, zweryfikować swoje pomysły oraz wypracować nowe standardy w podejmowaniu tematu relacji międzykulturowych lub pamięci i historii relacji polsko-żydowskich.

Terminy

Program będzie składał się z dwóch części - pierwsza odbędzie się w Polsce w dniach 4-8 lipca 2018 r. a druga w Izraelu w dniach 8-12 października 2018 r.

Koszt uczestnictwa

Organizator zapewnia pokrycie kosztów zakwaterowania, wyżywienia oraz do 700 zł zwrotu za bilety lotnicze.

Szczegółowe informacje na temat programu oraz formularz zgłoszeniowy dotępne są na stronie Muzeum POLIN: www.polin.pl/PIYE

Program jest realizowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, partnerem programu jest Beit-HaGefen Arabsko-Żydowskie Centrum Kultury z siedzibą w Hajfie. Program jest realizowany dzięki wsparciu darczyńców - Pana Tomka Ulatowskiego oraz Pana Ygala Ozechova.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Muzeum Historii Żydów Polskich
Miejsce: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza Mordechaja 6, 00-157 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2018-07-04 do 2018-10-12
Organizator:

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Adres:

Anielewicza Mordechaja 6, 00-157 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

+48 22 47 10 301

E-mail:

polin@polin.pl

Www:

http://www.polin.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • historia
  • kultura
  • młodzież
  • mniejszości narodowe i etniczne
  • wielokulturowość