Przejdź do treści głównej

Kraków. Wiosenne Kulinaria JEM JEM Zero Waste

autor(ka): Barbara Habieda
2018-04-12, 12:14
archiwalne
Czy wiecie, że do śmietników na całym świecie trafia ponad miliard ton żywności rocznie. Jak marnować mniej jedzenia? Ośrodek Kultury Norwida zaprasza do zmierzenia się z wyzwaniem! Wiosenne Kulinaria JEM JEM odbędą się 22 kwietnia 2018 r. w Krakowie.

Prowadzący podzielą się doświadczeniami związanymi z wprowadzaniem w życie metody zero waste, czyli stylu życia, który zakłada minimalizowanie ilości produkowanych odpadów. Opowiedzą, co to jest foodsharing i podpowiedzą, jakie smakołyki można wyczarować z kuchennych odpadków. To będzie prawdziwa kuchenna rewolucja! :)

Metodą małych kroków będzie można wprowadzić ważne zmiany w swoim życiu. Mniej śmieci, mniej toksycznych opakowań foliowych, zdrowsza planeta, więcej pieniędzy w portfelu, a do tego smacznie i zdrowo. #niekarmiekosza - po co wyrzucać liście kalarepy, które są dla źródłem drogocennych witamin? STOP. Zamiast kupować kolejne apteczne suplementy można skorzystać z tego, co daje natura. Zmniejszmy ilość generowanych śmieci. Dowiedzmy się, jak kupować, żeby nie doprowadzać do przeterminowania się produktów. I nie wyrzucajmy fusów po kawie. Są doskonałym składnikiem... No właśnie, czego? :) Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się na Wiosennych Kulinariach JEM JEM już 22 kwietnia w Ośrodku Kultury Norwida.

Program wydarzenia:

11.00-12.00 Jadłodzielnia. O tym, co to jest i z czym to się je opowie Kasia Siudowska z Foodsharing Kraków

12.00-13.30 Spotkanie autorskie z Sylwią Majcher, autorką książki "Gotuję, nie marnuję. Kuchnia ZERO WASTE po polsku" + mini pokaz kulinarny

13.30-14.00 #niekarmiekosza - nasze pomysły na odpadki // burza mózgów

14.00-15.00 Woreczki spożywcze ZERO WASTE – zamieniamy jednorazówki na wielorazówki. Warsztaty szycia. // 6 miejsc, zapisy:

Szczegółowe informacje:
Dział Animacji i Promocji Kultury
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl www.facebook.com/oknorwid


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: OKN
Miejsce: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków, woj. małopolska
Data wydarzenia: 2018-04-22
Organizator:

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Adres:

os. Górali 5, 31-959 Kraków, woj. małopolskie

Www:

http://www.okn.edu.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja zdrowotna
  • przeciwdziałanie ubóstwu
  • zrównoważony rozwój