Przejdź do treści głównej

Akcja "Odra na czas – czas na Recykling Rejs!" [patronat ngo.pl]

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2018-04-16, 14:28
archiwalne
Dolnośląski Urząd Marszałkowski, Fundacja PlasticsEurope Polska i wrocławski ekolog i podróżnik - Dominik Dobrowolski zapraszają do udziału w projekcie "Odra na czas – czas na Recykling Rejs", w ramach którego od 20 do 22 kwietnia odbędzie się kajakowy eko-ultramaraton na Odrze: Brzeg, Wrocław, Brzeg Dolny, Ścinawa, Głogów, Bytom Odrzański i Nowa Sól.

Wydarzenie wpisuje się w obchody 2018 roku – samorządowego roku rzeki Odry i jest organizowane z okazji zbliżających się Dni Ziemi (22 kwietnia). Wszystkie towarzyszące akcje (wspólne spływy, spotkania z mieszkańcami, konferencje prasowe) odbywać się będą na obszarze trzech województw: opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Głównym celem akcji jest walka z zaśmieceniem polskich rzek i Bałtyku oraz promocja recyklingu i selektywnej zbiórki odpadów.

Dominik Dobrowolski, pomysłodawca akcji, zaprasza do przyłączania się do spływu nawet na krótkich odcinkach:

– 20 kwietnia (piątek), godzina 9.00, startuję w Brzegu (woj. opolskie), w marinie nad Odrą (plac Drzewny), gdzie rozpocznę spływ. Na tę godzinę zapraszam media i kajakarki/kajakarzy, którzy zechcą się przyłączyć. Do Wrocławia mamy do pokonania cztery śluzy: Lipki, Oława/śl.południowa, Ratowice, Janowice. Przypominam, śluzowanie płatne!

W tym samym dniu ok. godz. 17.00 -18.00 będę przepływać przez Wrocław, głównym szlakiem żeglugowym. Tu trzeba pokonać kolejne cztery śluzy: Bartoszowice, Zacisze, Różanka, Rędzińską. Mam nadzieję, że po godz. 20 już śluzy będą za nami! Chciałbym pierwszego dnia (ok. godz. 22-24?) dopłynąć do przystani w Urazie lub w Brzegu Dolnym. Dla pasjonatów nocnych spływów przypominam: kamizelki ratunkowe i mocne czołówki + zapasowe baterie obowiązkowe!!! Później zapewne ekspresowe spanie w szuwarach. Każdy musi mieć własny namiot i etc.

Kolejnego dnia - 21 kwietnia (sobota) startujemy skoro świt, o 4-5! Rano przewidywana przenoska na budowie elektrowni w Malczycach, w godzinach popołudniowych zacumuję najpierw w Ścinawie, a następnie może nawet nocą/pod wieczór zatrzymam się w Głogowie w marinie, gdzie zapraszam na kolejne spotkania.

Ostatni dzień spływu to niedziela 22 kwietnia. Start przed wschodem. I mam nadzieję przed zachodem dowiosłujemy do przepięknej mariny w Nowej Soli, gdzie zakończymy wyprawę. Podczas wyprawy będę/będziemy płynąć praktycznie po 12-18 godziny każdego dnia.

Organizatorzy zapraszają do przyłączania się do akcji na wodzie, na brzegu, w dowolny sposób. Po drodze będą organizowane spotkania oraz konferencje prasowe. Szczegóły: www.recykling-rejs.pl.


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: Dominik Dobrowolski
Miejsce: rzeka Odra, Brzeg, Wrocław, Brzeg Dolny, Ścinawa, Głogów, Bytom Odrzański i Nowa Sól.,
Data wydarzenia: od 2018-04-20 do 2018-04-22
Organizator:

Dominik Dobrowolski

E-mail:

dominik@cycling-recycling.eu

Www:

http://www.recykling-rejs.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • ochrona przyrody
  • recykling
  • zasoby wodne