Przejdź do treści głównej

Ełk. „Niewidzialne bariery” - spotkanie z ekspertką Muzeum POLIN

autor(ka): Maciej Juchniewicz (UM Ełk, BOP)
2018-05-10, 14:59
archiwalne
Czy przestrzeń publiczna jest przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? W jaki sposób otworzyć instytucje i organizacje na potrzeby wszystkich mieszkańców? Między innymi na te pytania odpowiedzi poszukają uczestnicy spotkania. Skierowane jest ono do instytucji publicznych i organizacji pozarządowych z terenu subregionu ełckiego.

Spotkanie odbędzie się 21 maja 2018 r. (poniedziałek) w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku przy ul. Parkowej 12, o godz. 13.00.

Spotkanie poprowadzi Maria Popielawska – badaczka społeczna i ekspertka obszaru dostępności. Od wielu lat zaangażowana w działania na rzecz włączania osób z różnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami, do pełnej aktywności społecznej. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim oraz Program Menadżerów Organizacji Pozarządowych PROMENGO. W trakcie pracy dla UEFA EURO 2012 Polska zajmowała się organizacją programu wolontariatu dla ponad 3.000 wolontariuszy w 4 Miastach Gospodarzach Turnieju w Polsce. W trakcie dwuletniej współpracy z ramienia UEFA współpracowała z licznymi partnerami – przedstawicielstwami Ministerstw, Samorządem, instytucjami akademickimi oraz organizacjami pozarządowymi. Doświadczenie pracy badaczki społecznej było okazją do pogłębionego spojrzenia w specyfikę działania lokalnych społeczności, kierujących się chęcią działania i wspólnego rozwiązywania ważnych społecznie spraw. Obecnie pełni funkcje koordynatorki dostępności w Muzeum historii Żydów Polskich Polin, gdzie zajmuje się tworzeniem oferty dostosowanej do potrzeb gości z niepełnosprawnościami oraz umożliwianiem samodzielnego korzystania z muzeum osobom z różnymi potrzebami. Informacja o dostępności muzeum: http://www.polin.pl/pl/informacje-dla-niepelnosprawnych.

Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są drogą elektroniczną: lub telefoniczną: 87 737 74 82 lub osobiście w biurze ECO Stacja przy ul. Małeckich 3 lok. 1.

Organizatorami spotkania są: Ełckie Centrum Obywatelskie Stacja prowadzone przez Stowarzyszenie Adelfi oraz Urząd Miasta Ełku.

Serdecznie zapraszamy do udziału!


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Urząd Miasta Ełku, Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (UM Ełk, BOP)
Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, Parkowa 12,
Data wydarzenia: 2018-05-21
Organizator:

Stowarzyszenie ADELFI

E-mail:

stacja@adelfi.pl

Www:

http://www.adelfi.pl 

Organizator:

Urząd Miasta Ełku

E-mail:

bop@um.elk.pl

Www:

http://www.elk.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • kultura i sztuka
  • miasto
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna