Przejdź do treści głównej

Kraków. Zróbmy sobie Dzień Sąsiada

autor(ka): Agnieszka Węgrzyn
2018-05-04, 12:38
archiwalne
Logo Zróbmy sobie Dzień Sąsiada
Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza mieszkańców Krakowa do udziału w dniach od 19 maja do 17 czerwca w akcji „Zróbmy sobie Dzień Sąsiada!”

Zróbmy sobie Dzień Sąsiada!

Dlaczego?

Bo warto znać osoby, które mieszkają obok nas – mieć do kogo się zwrócić kiedy wyjeżdżamy na wakacje, a na naszym balkonie obrodziły pelargonie. Albo kiedy potrzebujemy zostawić pod okiem zaufanej osoby nasze dziecko. Kiedy jesteśmy chorzy lub starsi i potrzebujemy żeby ktoś pomógł nam w zrobieniu zakupów. Albo kiedy po prostu potrzebujemy zamienić z kimś parę zdań.

Bo każda społeczna inicjatywa zaczyna się od osób, które mówią sobie „Dzień dobry. Co słychać?” - potrzebujemy relacji i zaufania żeby zacząć wspólnie działać na rzecz naszego sąsiedztwa – zawalczyć o lokalny park czy napisać projekt do Budżetu Obywatelskiego.

Dlatego chcemy zaprosić mieszkańców Krakowa, do tego, żeby na przełomie maja i czerwca spędzili parę godzin ze swoimi sąsiadami, wyszli poza zwyczajowe „dzień dobry”.

Dla kogo jest ta akcja? Dla wszystkich mieszkańców Krakowa – zarówno tych od pokoleń – jak i tych od paru miesięcy, którzy chcieliby poznać swoich sąsiadów i spędzić z nimi wspólnie czas.

Jak może wyglądać Dzień Sąsiada? Może być spotkaniem przy wspólnym stole wyniesionym z jednego z mieszkań na podwórko kamienicy. Może być piknikiem w pobliskim parku lub na placu zabaw. Może być przyblokowym konkursem na najlepszą szarotkę. Wybór konwencji zależy od organizatorów i ich sąsiadów.

Jak pomożemy organizatorom Dni Sąsiada? Pokazując jak podobne inicjatywy organizowali inni, w Krakowie i innych miastach. Pomagając zaplanować ten dzień – tak, żeby każdy znalazł tam coś dla siebie i chciał się włączyć przynosząc kawałek własnego ciasta, czy przynosząc swoją ulubioną grę planszową. Przekazując „niezbędnik”, z rzeczami, które pomogą udekorować miejsce i zorganizować czas. Pomagając dotrzeć z informacją o ich dniu do sąsiadów – zdradzając tajemnice sąsiedzkiej promocji i udostępniając mapę Dni Sąsiada.

Szczegóły pod adresem: www.dziensasiada.bis-krakow.pl, na wydarzeniu na portalu FB https://www.facebook.com/events/2034510309910349/ oraz pod numerem telefonu: 12 412 15 24 i email: , gdzie informacji udziela Agnieszka Węgrzyn.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych
Miejsce: Kraków, Kraków, woj. Małopolskie
Data wydarzenia: od 2018-05-19 do 2018-06-17
Organizator:

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych

Adres:

Krasickiego 18, 30-503 Kraków, woj. MA

Tel.:

12 412 15 24

Faks:

12 412 15 24

E-mail:

biuro@bis-krakow.pl

Www:

http://www.bis-krakow.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • inicjatywy oddolne
  • miasto
  • rozwój lokalny
  • wspólnoty i społeczności lokalne