Przejdź do treści głównej

FALa 2018 – przedłużone zapisy!

autor(ka): Ulica Siostrzana
2018-05-07, 12:21
archiwalne
Grupa nieformalna Ulica Siostrzana zaprasza na Feministyczno-queerową Akcję Letnią (FALa), która odbędzie się w dniach 30 czerwca (sobota) – 8 lipca (niedziela) 2018 roku w ośrodku edukacyjnym i na polu namiotowym Miejsce Inicjatyw Pozytywnych Kacze Bagno (woj. warmińsko-mazurskie).

→ Czym jest Feministyczno-queerowa Akcja Letnia?

Feministyczno-queerowa Akcja Letnia (FALa) to edukacyjny obóz dla kobiet* i dzieci, organizowany od 2001 roku przez grupę Ulica Siostrzana . Podczas FALi odbywają się rozmowy, warsztaty, akcje i projekcje filmów z najróżniejszych dziedzin – od historii feminizmów, przez warsztaty WenDo, po gimnastykę i naukę napraw rowerowych. FALa zorganizowana jest na zasadzie współpracy osób biorących w niej udział – prowadzenie zajęć, sprzątanie i gotowanie (wegańskie) jest w rękach wszystkich uczestniczek*, mamy spotkania całej społeczności, podczas których rozmawiamy, jak w praktyce realizować idee FALi . FALa jest inicjatywą niekomercyjną – organizowana jest wolontarystycznie. Podczas FALi zorganizowane są także zajęcia dla dzieci. Zabiegamy o dostępność dla osób z niepełnosprawnością (budynek jest dostosowany do poruszania się na wózku).

→ Idee i wartości FALi

Ideami, na których bazuje i które promuje Feministyczno-queerowa Akcja Letnia, są:

 • feminizm (definiowany na różne sposoby)
 • współpraca kobiet
 • otwartość na różnorodność
 • szeroko pojmowana równość, m.in. równość kobiet* i mężczyzn, osób o różnych tożsamościach płciowych i orientacji psychoseksualnej, o różnym pochodzeniu etnicznymi, o różnym statusie materialnym, z mniejszych i z większych miejscowości.
 • wspólna przestrzeń

→ Więcej:

Kiedy: 30.06-8.07.2018
Gdzie: Miejsce Inicjatyw Pozytywnych Kacze Bagno (woj. warmińsko-mazurskie) Liczba miejsc: ok. 50 miejsc dla osób dorosłych oraz 15 miejsc dla dzieci w wieku powyżej 3 lat i 3 miejsca dla dzieci w wieku 0-3 lata
Koszt (głównie wynajem ośrodka i jedzenie): osoba dorosła 700-900 zł, dziecko 200-400 zł, dziecko do 3 lat 50 zł. Sama zdecyduj, jaki koszt możesz ponieść. Wyższa wpłata pozwoli dofinansować udział osobom w gorszej sytuacji materialnej. Mamy też stypendia, które w pierwszej kolejności będą przyznawane migrantkom i uchodźczyniom, kobietom z niepełnosprawnościami, z małych miejscowości, w wieku powyżej 50 lat oraz osobom transpłciowym.

Chcesz wziąć w tym udział? Zgłoś się na FALę!

Zapisy do 20.05.2018

Więcej w zakładce FALa 2018

*Kobieta/dziewczyna – w każdym miejscu, w którym używamy tego określenia, rozumiemy pod nim wszystkie osoby z doświadczeniem życia jako kobiety lub dziewczynki, w tym osoby transpłciowie i transgenderowe


Źródło: Ulica Siostrzana
Data wydarzenia: od 2018-06-30 do 2018-07-08
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • antydyskryminacja
 • edukacja
 • edukacja obywatelska
 • feminizm
 • kobiety
 • LGBT
 • rozwój osobisty
 • równość